De heer Polêe vraagt vervolgens nog het woord om den Voorzitter, die voor den eersten keer een algem. vergadering presideert, te bedanken voor zijne goede leiding; vele belangrijke punten zijn behandeld en vooral aan de kranige leiding is het te danken, dat op zoo'n vroeg tijdstip dit gedeelte van de ver gadering is geëindigd. (Applaus). De Voorzitter is zeer gevoelig voor deze woorden en dankt den spreker voor zijne waardeering en voor de steeds trouwe opkomst van dit oudste lid van de aanwezigen. 's-Gravenhage, September 1928. H. J. PIETERS. Naschrift. Een woord van dank mag hier zeker niet achter wege blijven aan de Afdeelingen Groningen-Drenthe en Friesland en aan de commissie van ontvangst, die geen moeite hebben ontzien om de vergadering zoo goed mogelijk bezocht te krijgen en om de leden een aangenaam samenzijn te verschaffen. De autotocht door en in de omstreken van de stad Groningen, ge volgd door een gezamenlijk diner in het clubgebouw aan het Paterswoldermeer, zal zeker een aangename herinnering bij alle aanwezigen achterlaten H. J. PIETERS. FOTOGRAMMETRIE. Van 8 tot 28 October a.s. wordt te Berlijn-Charlottenburg een Intern. Luchtvaart Tentoonstelling (I. L. A.) gehouden. De af- deeling «Luftbildwesen» op deze tentoonstelling belooft belang wekkend te wordenIn een historische groep wordt getoond het werk van de pioniers op dit speciale gebied van de geodesie; in de groep «Luftbildgerat» wordt een volledig overzicht gegeven van de toestellen, welke voor het opnemen en voor het herleiden tegenwoordig worden gebruikt, terwijl dan volgt een groote ruimte met talrijke luchtfoto's en langs fotogrammetrischen weg ver vaardigde kaarten. Daarnaast zijn de toestellen en de verkregen resultaten welke uit het buitenland worden ingezonden afzonderlijk gerangschikt, terwijl in een andere groep nog materiaal is samen- i66

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 166