4- De districtslandmeter is verantwoordelijk voor en belast met alle technische werkzaamheden in zijn district (waaronder ook vernieuwing plans etc.) 5. De door inkrimping van het aantal districten vrijgekomen landmeters worden naar gelang van anciënniteit belast met een ander district of ingelijfd bij een corps ambulante landmeters. 6. Als regel behoort een landmeter met minder dan 5 dienst jaren niet te worden belast met de functie van districts-landmeter, landmeter-chef eener hermeting, of landmeter-chef eener ruil verkaveling. 7. De in Wageningen afgestudeerden worden benoemd tot adjunct-landmeter. Zij worden geplaatst één jaar onder leiding van een districts-landmeter, één jaar onder leiding van een land meter-chef eener hermeting en één jaar onder leiding van een landmeter-chef eener ruilverkaveling. Daarna examen of aanstelling op voordracht I. V. 8. De districts-landmeter, de landmeter-chef eener hermeting of de landmeter-chef eener ruilverkaveling, die assistentie behoeft, vraagt deze aan den I. V. Deze beoordeelt of de gevraagde assistentie moet worden verleend. Wijst hij een landmeter voor de assistentie aan, dan heeft de geassisteerde het recht de werk zaamheden aan te geven, die de assistent zal verrichten. Ter zake dezer werkzaamheden en ook ambtelijk overigens blijft de assisteerende landmeter rechtstreeks ondergeschikt aan den I. V. Voordat tot behandeling van punt e wordt overgegaan, geeft de Voorzitter een overzicht van de proef in Almelo, welke proef thans in een eigenaardig stadium verkeert, wegens non-activiteit van den heer Kreeftenbergvan verschillende aanvallen, welke op den dienst van het kadaster worden ondernomen en van de misschien op handen zijnde verandering aan het Departement van Financiën, welke besprekingen niet voor publiciteit vatbaar zijn, zoodat er in dit verslag verder over gezwegen zal worden. Omtrent verschillende onderdeelen van punt e geeft de Voor zitter eene nadere toelichting en wel: om de positie van den landmeter te versterken wordt vastlegging van de districten voor gesteld. Hij is dan ook ten volle verantwoordelijk voor alle werkzaamheden en voor het tijdig gereed komen daarvan, maar zonder een vrij groot corps ambulante landmeters en ook teekenaars is dit niet mogelijk; wegens het soms plotseling veranderen van i7i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 171