en gewijzigd; desniettemin doen zich tegenwoordig wij leven snel in deze tijden weer tal van veranderingen als gewenscht voor, b.v. al door de omstandigheid dat een Koninklijk Besluit van vrij recenten datum, het Ambtenarenbesluit Belastingdienst, nieuwigheden invoerde, welke nieuwigheden diverse bepalingen der I. K. feitelijk deden vervallen. Dit en een jarenlange toetsing in en door de praktijk, nu eens van de eéne bepaling dan van de andere, of van eenzelfde bepaling bij telkens andere gevallen, gepaard aan den wensch om den jongeren in ons vak hier en daar tot voorlichting te kunnen dienen, geeft ons aanleiding om bij een aantal artikelen een kantteekening te plaatsen. Aanvullingen, berustend op voorschriften, welke vroeger reeds zoo nu en dan buiten de I. K. om werden gegeven, en welker opneming tn de I K. orde-sclieppend en overzichtelijkheid-bevor derend zal werken, stippen we nu maar meteen aanbuitendien ettelijke kleine wijzigingen die ons gewenscht voorkomen. Wij hopen met het aan de publiciteit prijs geven van deze kantteekeningen eenigermate een wensch van vele lezers te ver vullen, die in dit Tijdschrift vooral behandeld willen zien onder werpen rakende de volle dienstpraktijk. Die lezers kunnen in het onderstaande aanleiding vinden om over punten welke nog op heldering of verbetering vergen ook hunne zienswijze, gebaseerd op hunne ervaring, ten beste te geven. «Het is in ons land gewoonte» aldus Minister de Geer onlangs in een persgesprek «dat aan ambtenaren een redelijke vrijheid gelaten wordt tot het publiceeren van hun meeningen, vooral in een wetenschappelijk tijdschrift». Mocht een herziening van de I. K. aan de orde komen, dan vertrouwen wij, dan van de stemmen in dit Tijdschrift gehoord nog iets moge naklinken. En nu, geachte lezer, laten we samen de I. K. ter hand nemen. Hoofdstuk I. Algemeene bepalingen. i. Regeling van den dienst van het kadaster in het algemeen. 2. Van de ambtenaren. Artn. 8, io, 18 en 21. Het Ambtenarenbesluit Belastingdienst (K. B. van 30 Dec. 1927, n° 106, circ. n° 1898) bestendigt 178 Wij ambtenaren moeten trachten te voorkomen, dat wij bedolven raken onder de papieren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 178