onder hetzelfde nummer voorkomt, terwijl op die vroegere hulpkaart in de rechter kolom van het staatje in rood het actiefnummer der nieuwe hulpkaart wordt vermeld.» Art. 84. De minuutnummers vormen de zwakke stee in het ver wijzingssysteem. Verwijzing op de lijsten 78®, thans voorkomende in de laatste hulpkaarten-portefeuille van elke sectie (aanschr. van 28 Juni 1927, Kad. n° 39), lijkt ons een beter hulpmiddel dan die in het reg. 71het technisch archief wordt dan meer een gesloten geheel. Art. 88. Punt 1 sub b spreekt over de tenaamstelling bij ver anderingen in den eigendom als gevolg van natuurlijke oorzaken. Wij achten 't niet ondoelmatig de vraag even onder het oog te zien, welke wetsartikelen door den landmeter in de laatste kolom van den staat n° 75 moeten worden genoemd om de nieuwe tenaamstelling te dekken. Daartoe hebben we de ge vallen van natrekking, welke hier toepassing kunnen vinden, na te gaan aan de hand van het B. W. Het ontstaan van eilanden of platen in onbevaarbare en on- vlotbare rivieren vinden we vermeld in art. 644. De artikelen 646 en 647 slaan op het vormen van een nieuwe bedding door veranderden loop van een stroom of een rivier. Afscheuring en aanwerping zijn behandeld in art. 654 (in dit laatste geval kan eerst natrekking bestaan na een tijdsverloop van 3 jaar). In art. 650 vermeldt ons B. W. de niet in den Code Civil voorkomende maar uit het oud-Hollandsche recht stammende wijze van natrekking: overstuiving door een zeeduin (geldt niet als het land binnen 5 jaren na de overstuiving is afgescheiden). Vervolgens in de artn 651 en 652 de eigendomsverkrijging van natuurlijke aanwassen. Alleen voor afslag is de natrekking niet zoo uitdrukkelijk als voor bovengenoemde gevallen in de wet geformuleerd, toch kan hierbij diezelfde juridische figuur toepassing vinden. De geheele (nieuwe) bedding behoort aan den eigenaar van den stroom of de rivier volgens art. 646; bij afslag zal dit artikel (en c.q. art. 577) moeten worden vermeld. (Vgl. Code Civil art. 557, 2e lid). Punten 2, 3 en 4. Onder <kadastrale aanduiding» (k. a.) igi

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 191