de bijvoeging e. a. Werd zooals vroeger de consortenstelling aan het eind van 't jaar niet toegepast voor gedeeltelijk ver vreemde perceelen, en had de verkooper meer perceelen op naam, dan kon hij aan zijn aanslagbiljet niet zien of voor het verkochte al of niet reeds een afzonderlijke aanslag had plaats gevonden. De reclames worden er niet alle door voorkomen, toch lijkt ons de aanvulling van ig 18 niet geheel ondoeltreffend. (Anders: H. F. van Riel. Tijdschr. v. K. en L. 1919, p. 3637). Art. 14J. Bij beide gevallen genoemd in de laatste twee zin sneden moet de verwijzing maar het regr 50 geschieden. Er is niet voorgeschreven hoe. Aanbeveling verdient verwijzing bij elk perceel in de kolommen bestemd voor het deel en nummer van het register van overschrijving in dezer voege 50/3020, en niet bij het hoofd, om later verwarring te vermijden. Art. 149. Over den nieuwen algemeenen kadastraal-hypothecairen naamwijzer, welke op een nader te bepalen datum voor alle kantoren zal worden ingevoerd, hebben wij in de ie afl. van jrg. 1927 van dit Tijdschrift reeds een en ander gezegd. Wij blijven thans nog stellig de meening toegedaan dat het titel- onderzoek in 't algemeen moet loopen over het perceel, in de eerste plaats door middel van den kadastralen legger en even tueel ook nog bij de hypothecaire boekhouding door middel van een speciaal perceelenregister, als hoedanig het register 69 uitstekend kan worden ingericht. De praktijk zal dunkt ons spoedig uitwijzen dat b.v. voor een grond-of huizen-exploitatie maatschappij vermelding van alle titels van aankomst op de naamkaart weinig doeltreffend is (evenmin als de opsomming van alle inschrijvingen, welke te haren laste zijn of waren). Art. 154 tjm 160. In het opmaken van den proefstaat n° 82 ligt de controle op de overboekingenin het totaliseeren van de belastbare opbrengst der nieuw-opgemaakte kaarten n° 93 en het vergelijken van het verkregen totaal met dat op den proefstaat, latere stand, ligt de controle op de bedragen dier kaarten. Het is een feit, dat in de praktijk ondanks deze voorge schreven controlemaatregelen nog wel eens fouten in de op de kaarten n° 93 vermelde bedragen voorkomen, doordat die con- 202

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 202