per divisie van de in R. D.-coördinaten bepaalde punten zou bij art. 164 in de I.K. kunnen worden opgenomen. «De herziening van vroeger verrichte metingen» kan tegen woordig gerust uit de I.K. worden geschrapt. Voor grondbe lastingdoeleinden zal zij niet licht weer aan de orde komen. In-kaart-brenging van omvangrijke terreinsveranderingen binnen eenzelfden eigendom kan onder bepaalde omstandigheden zeker gewenscht zijn, maar dat kan als «opmeting» of «hermeting» worden betiteld. (Vgl. art. 2, letter a, en art. 113, punt 4). Art. 168. Een up-to-date editie van de Handleiding voor de Technische Werkzaamheden van kadastrale hermetingen zou 26 jaar na de eerste uitgave geen overdaad zijn. Art. 180. ie lid. Zie het slot der kantteekening bij art. 79, ie lid. lid. Een korte toevoeging over standaardkleuren voor gemeente-, sectie- en bladgrenzen en over het beschrijven met slechts één planhoofd in den rechterbovenhoek (vgl. H. T. W. 8) verdient overweging. Art. 183. «Vernieuwing van bijbladen» is uitvoerig behandeld in een «Leiddraad» van den Ingenieur-Verificateur Th. L. Kwisthout, destijds in de divisie Zutphen, gepubliceerd bij de aanschr. van 26 Juli 1922, H. en K. n° 56, met als vervolg de aanschr. van 27 Oct. 1922, H. en K. n° 136. Hoofdstuk IV. Verschillende onderwerpen. 4. Van de werkzaamheden voor particulieren. Art. 213. De schriftelijke aanvrage behoort volgens dit artikel te worden gedaan bij den bewaarder. Indien zij («vorschrifts- massig») ook kon worden gericht tot den districtslandmeter, die haar dan doorzendt naar den bewaarder, zou vlugge af doening en goede combineering met andere werkzaamheden niet zelden worden bevorderd. Art. 223. «Aan alle partijen die bij de grensaanwijzing belang hebben moet de gelegenheid worden geboden erbij tegenwoordig 204 Het bestuur richte de administratie zoo in, dat een goed zakenman er niets aan zou kunnen verbeteren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 204