mers ondoenlijk. Hier en daar is men dan ook reeds tot de beste methode overgegaan door van iedere sectie uit het oudste Reg. 71 alle minuutnummers over te schrijven Natuurlijk ook die, welke reeds vervallen zijn, omdat hun grenzen nog niet ver vallen behoeven te zijn). Soms kan men bij hermetingen (volgens art. 168 I. K.) stuiten op het geval, dat eerst 1 blad afgemaakt was, dus b.v. 200 minuutnummers, dat daarna een aantal supple- toire nummers volgen en tenslotte weer een serie minuutnummers van het volgende blad. Dit moet ter dege nagegaan worden. De gegevens van een uitgezette suppletoire grens, waarvan geen veldwerk bestaat (voor i860), behooren op en naar de hulpkaart verwezen te worden. De aanduiding in den rechter bovenhoek van het veldwerk, van de nummers der veldwerken waarbij de grens gevormd werd en de letter M dient nergens toe, wanneer niet tevens wordt voorgeschreven: ie. dat ook bij de kopie-veldwerken lijsten 780 worden aan gelegd 2e. dat bij ontvangst aan het Bureau van den I. V. van het grensaanwijzingsveldwerk, de kopieën van de in den rechter bovenhoek vermelde veldwerken worden voorzien van een ver wijzing naar het grensaanwijzingsveldwerk, en dat bij voorkomen van de letter M, op de kopielijsten 78° achter de in het hoofd van het veldwerk afzonderlijk vermelde minuutnummers de verwijzing wordt geplaatst; 3e. dat de I. V., voor wat betreft de reeds plaats gehad heb bende grensaanwijzingen de kopielijsten 78° doet bijwerken uit de minuutlijsten 78°. Het aanhouden van kopielijsten 78° is om dezelfde reden als geldt voor kopie-veldwerken van groot belang. Behoudens de hier omschreven verwijzingen naar en op veld werk, waarbij de grens gevormd is, uitsluitend dienende om zeker te zijn de grensbepaling in het archief tegen te komen, wordt naast de figuur op de gewone wijze in blauw natuurlijk ver wezen naar alle veldwerken, waarvan men cijfers gebruikt heeft. In deze beschouwingen heb ik de lijsten 78° aangehouden, omdat deze nu eenmaal reeds bestaan. De voorkeur zou ik ge geven hebben aan dergelijke lijsten in de veldwerkportefeuilles of beter nog aan aparte registertjes b.v. formaat Reg. 133. De 221

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 221