20 De invulling heeft zelden nauwgezet plaats, praktische beteekenis heeft ze zelden, misschien alleen wat in de groote steden. 8) III. De kolommen 19, 20 en 21 kunnen wel vervallen, in vulling van 't register 71 van de hulpkaarten is best mogelijk. IV. De kolommen 29 en 30 worden zelden ingevuld, en zouden geheel kunnen vervallen. Voor de weinige keeren, dat ze noodig zijn, zou invulling op een los bij te voegen papier kunnen ge schieden, dat de controleur zou kunnen behouden. V. De staat 130 zou in 3 exemplaren volgens doordruksysteem kunnen worden gemaakt. Verwijzing op het veldwerk naar de hulpkaart heeft plaats door vermelding van het dienstjaarvolgnummer. Nu de hulpkaarten een doorloopend nummer hebben, lijkt verwijzing daarnaar logisch, dat nummer zou dan, in zwart, op de plaats van het dienstjaar nummer moeten komen. 9) Ook vroeger is al eens gewezen op 't eigenaardige feit dat de nieuwe nummers op de hulpkaart in zwart komen en de blijvende in rood, juist andersom als op 't veldwerk. Waar roode lijnen op de hulpkaart beteekenen: nieuw, lijkt de nummering op 't veld werk logischer dan die op de hulpkaart. H. J. Klompe. Bij deze Losse Opmerkingen hier en daar een korte noot. (Red.) Gemeenteplans en kopieën-veldwerk loopen de kans om in de veronderstelde catastrophe niet te deelen. 2) Is veelal ingenaaid in boekjes en aan voor- en achterzijde van het papier komen teekeningen voor behoorende tot verschillende secties. 8) Door wie Quos ego. 4) Veldwerk b (bij het «niet vernieuwde» kadaster) is veelal zeer het bewaren waard, juist in verband met a. 6) Een slechte plaats. 6) De grootte-kolom der perceelsgedeelten als doelmatige controle te behouden! (Vgl. Verslag Reorganisatie-Commissie, II p. 101). 7) Het belang der verwijzing lijkt ons toe hier wat te licht aangeslagen te zijn, zij behoort in den staat 75, als houdende onmiddellijk verband met de tenaamstelling (I. K. art. 88, i). Indien er eens één enkele kadastraal-hypotbecaire boekhouding kwam, met een gemoderniseerd reg. 69a, zou het overbrengen van de bestaande inschrijvingen op de nieuw gevormde perceelen ook in den staat 75 "naast de verwijzing kunnen plaats vinden. 8) Waarom niet zoo nauwgezet mogelijk? Ze kreeg dan méér praktische beteekenis. Men zie de aankondigingen van verkoop ten plattelande. 9) Ook in den staat 75 is gebruik van het archiefnummer der hulpkaarten aan te bevelen; het hulpkaart-volgnummer-per-dienstjaar kan gerust vervallen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 26