BOEKAANKONDIGING. Koll-Eggert. Geodatische Rechnungen mittels der Rechenmaschine. 2« Aufl. Uitgave van Konrad Wittwer Stuttgart. (97 blz., 8°, geb. M. 7). In het eerste hoofdstuk worden gelijksoortige machines in groepen ondergebracht en aan de hand van duidelijke afbeeldingen verklaard. In het tweede hoofdstuk het belangrijkste vindt men de geodetische be rekeningen; die welke voorkomen in onze hermetingsformulieren n°s. 2, 4, 5, 7 en 9 zijn er alle in behandeld in voor de reken machine passende vormen. Typografisch is de uitgave uitstekend verzorgd. Bij denzelfden uitgever verscheen van den door Prof. Curtius Müller bewerkten Kalender für Landmessungswesen und Kulturtechnik de 5ie jaargang (1928). Deel I (Kalender) en deel II (Tafels, Formulieren en een Overzicht van hetgeen ver scheen op het gebied van de landmeetkunde en de grensgebie den in de periode medio Sept. '26'27) zijn in een keurig bandje samengevat. (120 formaat, geb. M. 5). BERICHTEN. Onderscheidingen. Bij K. B. van 12 Nov. 1927 is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau H. J. van Leusen, tweede secretaris der Centrale Commissie voor Ruilverkaveling, te Arnhem. Bij K. B. van 17 Dec. 1927 is bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau J. R. C. H. Berger, bewaarder van de hy potheken, het kadaster en de scheepsbewijzen, te 's-Hertogenbosch. Landmeters van het Kadaster. Met ingang van 1 Febr. 1928 is de detacheering van deland- meters van het Kadaster H. J. van Groningen en mej. M. E. Nottelman, beiden te Borculo (hermeting) opgeheven en is eerst genoemde weder op zijn standplaats Zutphen werkzaam gesteld, terwijl laatstgenoemde verplaatst is van Arnhem naar Zutphen_ 27

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 27