DE KADASTRALE AANDUIDING VAN ONROEREND GOED IN TRANSPORT-AKTEN. In den laatsten tijd heeft de Hooge Raad een tweetal arresten gewezen in aangelegenheden, die met ons dienstvak in zoo nauw verband staan, dat verondersteld mag worden, dat de mededeeling dier beslissingen door de lezers van ons Tijdschrift zal worden op prijs gesteld. Het eerste geval, waarin ons hoogste rechtscollege eene beslis sing gaf, betrof eene kwestie tusschen de eigenaren van twee aan elkaar grenzende panden te Rotterdam. De beide kadastrale perceelen 1047 en io35> aan de achterzijde aan elkaar grenzende, waren vroeger in één hand en werden daarna verkocht, 1047 aan A en 1035 aan H. Tusschen de tuinen bevond zich eene schut ting, die echter niet overeenkwam met de kadastrale grens tusschen 1047 en 1035, maar op ongeveer 3 meter van en evenwijdig aan die grens was gesteld op het perceel 1047. Eenige jaren na den verkoop dagvaardt nu A den heer H en vordert hij, op grond van gemelde feiten en stellende, dat hij eigenaar is van de vermelde strook grond, primair afscheiding der perceelen, met bepaling, dat de afscheiding zal worden ge steld ter plaatse der kadastrale grenslijn en subsidiair erkenning van zijn eigendomsrecht op de strook, met veroordeeling der wederpartij om die te ontruimen. De Rechtbank wijst de primaire vordering af (verklaart haar niet-ontvankelijk) en de subsidiaire toe. In appèl (van beide partijen) oordeelt het Hof anders: het ver klaart A in zijn primaire vordering ontvankelijk en wijst hem die toe in dier voege, dat de afscheiding zal geschieden door het plaatsen van een houten schutting ter plaatse van dq na opmeting van de kadastrale grootte der beide pereeelen, door een of meer deskundigen, volgens die opmeting verkregen kadastrale grenslyn tusschen de perceelen, door welke beslissing de subsidiaire vor dering kwam te vervallen. In cassatie verwerpt de H. R. het beroep. Als middelen van cassatie waren aangevoerd: (verkort weer gegeven)

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 3