8 wettelijken termijn heeft bezeten. Bij zijn eigen bezit mag hij niet het bezit van A (ook al duurde dit reeds meer dan 30 jaren) voegen, omdat hij blijkens zijne akte van A niet kocht het be wuste deel van n°. 51. Wordt derhalve de gemelde opvatting vaste jurisprudentie (men kan dit nu nog niet zeggen, daar de H. R. zich niet behoefde uit te sprekenimmers strandde de cassatie reeds op den feite lijken aard der aangevallen arresten!) dan zal in tal van gevallen het beroep op verjaring geen succes meer hebben Ten aanzien der waardeering van de kadastrale gegevens, ver wijzen wij naar de door ons gecursiveerde aanhalingen uit de vermelde beslissingen. Thans nog een enkele opmerking over het in de derde plaats aangeroerde punt: de zvaarde der omschrijving van het vast goed, in de transport-akte, naar de kadastrale indeeling. Deze blijkt van groot belang te zijn. Immers indien het resultaat van de vermelde processen ons nauwelijks kan bevredigen, dan is het hierom, omdat dit resultaat vermoedelijk niet overeenstemt met de bedoeling van partijen bij de plaats gevonden transactiën. Zij hebben het echter aan zich zei ven te wijten: men kan er den Rechter allerminst een verwijt van maken als hij zich houdt aan den duidelijken inhoud der geproduceerde titels. De notaris zorge er voor, dat aan den wettelijken eisch omschrijving van het object naar de kadastrale indeeling worde voldaan. De nauw keurige omschrijving van het object van de koopovereenkomst laat helaas nog maar al te vaak veel te wenschen over en wij zullen stellig wel de laatsten moeten zijn, die bezwaar zouden maken tegen een rechtspraak, die dezen eisch hoog houdt. Het blijkt nu derhalve duidelijk uit de gemelde vonnissen, dat de enkele aanduiding van een perceel naar het kadastrale nummer gevaarlijk is, indien het terreinsobject niet geheel met dit nummer overeenstemt. Dat derhalve vooral daar, waar diverse perceelen aan één eigenaar toebehooren, feitelijk steeds vóór de opmaking der transportakte door den landmeter moet worden geconstateerd of het kadastrale nummer inderdaad identiek is met het perceel, zooals dit op het terrein is begrensd. Dat dus de voorschriften, aangevallen door den heer Krootjes (Tijdschrift 1926, n°. 2),

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1928 | | pagina 8