IO Secretaris: Dr. C. Braak, te Bilthoven. In de Groep voor Geodesie namen zitting de Leden der Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing Ir. J. W. Dieperink, Hoogleeraar in de Geodesie aan de Landbouw- hoogeschool te Wageningen H. F. van Riel, Lector in de Geodesie aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen Ir. W. Schermerhorn, Hoogleeraar in de Geodesie aan de Technissche Hoogeschool te Delft Ir. J. H. G. Schepers, Hoofd van de Triangulatie-Brigade in Neder- landsch-Indië te Weltevreden. De derde algemeene vergadering van de Union Géodésique et Géophy- sique Internationale met de daarmede samengaande vergaderingen van de onder haar ressorteerende secties werd in 1927 gehouden te Praag. Voor Nederland waren daar tegenwoordig uit de Groep voor Geodesie de leden der Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing, de heeren Heuvelink, Muller, Nijland, de Sitter en Vening Meinesz, en uit de Groep voor Geophysica de heeren G. van Dijk en E. van E verdingen. De leden der Rijkscommissie namen deel aan de algemeene vergade ringen der Union en aan de vergaderingen van de Section de Géodésie. De Union in haar geheel hield twee zittingen, de eene op Zaterdag 3 September, de andere op Zaterdag 10 September. In de eerste zitting deelde de Secretaris-Generaal der Union, Col. Sir H. G. Lyons (Engeland) mede, dat sedert de vergadering te Madrid in October 1924 Egypte, Finland, Marokko, Koninkrijk der Serviërs, Kroaten en Slovenen, Tunis en Uruguay lid der Union werden, en dat Nederland en Noorwegen, die vooraf slechts deelnamen aan de Section de Géodésie, tot de Union in haar geheel waren toegetreden, en deze zich op 31 Maart 1927 in de samenwerking van de 30 navolgende landen kon verheugen. Australië Groot-Britannië Serviërs, Kroaten en Slovenen (Koninkrijk der) België Italië Siam Brazilië Japan Spanje Canada Marokko Tunis Chili Mexico Tsj echosl owakij e Denemarken Nederland Uruguay Egypte Noorwegen Vereenigde Staten van N. Amerika. Finland Peru Zweden Frankrijk Polen Zuid-Afrika. Griekenland Portugal Zwitserland.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 10