geen grond in het blok gelegen verkoopenimmers de eigenaren blijven den eigendom van hun perceelen behouden tot op het tijdstip van overschrijving van de ruilverkavelingsacte (art. 73 Rvk. wet.) Artikel 8 Rvk. wet bepaalt echter: «De eigendom van de openbare wegen en waterloopen met de «daartoe behoorende kunstwerken in een blok, waarop ruilver- «kaveling is toegepast, behoort aan een door Ged. Staten aan- »gcwezen publiekrechterlijk lichaam. «Ged. Staten regelen tevens het beheer en het onderhoud. «Ged. Staten regelen de geldelijke gevolgen der bepalingen «van het eerste en tweede lid». Om de benoodigde strook grond dus aan het Rijk in eigendom te doen overgaan, moet de volgende weg worden ingeslagen In het plan van wegen en waterloopen, dat ter definitieve vaststelling (art. 55) wordt verzonden aan Ged. Staten, neemt de PI. Commissie op het tracé, zooals dit door Rijkswaterstaat is aangegeven en verzoekt aan Ged. Staten om het Rijk, krachtens art. 8 aan te wijzen als het publiekrechterlijk lichaam, dat den eigendom, het beheer en het onderhoud verkrijgt van het tracé onder de voorwaarden die vastgelegd zijn in de overeenkomst tusschen het Rijk en de PI. Comm. In de overeenkomst tusschen het Rijk en de PI. Commissie verbindt de laatste zich dus alleen, om krachtens art. 55 der Rvk. wet in het plan van wegen en waterloopen op te nemen een strook grond, opdat deze strook door Ged. Staten ingevolge art. 55 en 8 van genoemde wet in eigendom kan worden toegewezen aan het Rijk, een en ander op de volgende voorwaarden 1. Het Rijk betaalt aan de PI. Commissie een som van f te voldoen enz. 2. Binnen de afgepaalde strook wordt door het Rijk over de volle lengte een rijweg aangelegd en onderhouden. 3. Bepalingen omtrent uitwegen van de wegen en de kavels, grenzende aan den Rijksweg. 4. Enz. De eerstgenoemde voorwaarde is natuurlijk van groot belang voor de rechthebbenden bij de ruilverkaveling en deze is te baseeren op het laatste lid van art. 8. Het plan van wegen en waterloopen, waarin opgenomen was het tracé van den Rijksweg, werd vergezeld van de overeenkomst I IO

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 110