tusschen het Rijk en de PI. Commissie ter definitieve goedkeuring verzonden aan Ged. Staten, die het plan dien overeenkomstig hebben vastgesteld. Nijmegen, Juni 1929. J. F. Ilsen. EEN PROCES OVER DE KADASTRALE OMSCHRIJVING. IN EEN TRANSPORTAKTE. ,In aansluiting met het artikel van den Heer J. B. Th. Vriend in de ie afl. van ons tijdschrift van 1928 en voor mogelijk propaganda materieel voor «meting vóór overdracht», meende ik, dat het zijn nut kon hebben meerdere bekendheid te geven aan een proces, dat verleden jaar gevoerd is, waarin de uit spraak door de Rechtbank heeft plaats gehad, en waarin de gedupeerde partij in hooger beroep is gegaan. Bij openbare veiling worden onder meer ver kocht de kavels 29 en 30 (het geval wordt vereen voudigd weergegeven.) Bij een voorafgaande aan wijzing op het terrein, wordt aan de adspirant- koopers als grens der kavels 29 en 30 aange wezen de op het terrein aanwezige sloot, doch in de veilingboekjes worden de kavels aangegeven als de kad. nos. 456 en 457 (minuut.) Bij de om schrijving in de akte gebruikt de notaris alleen deze kadastrale aanduiding. A wordt eigenaar van n° 456 en B van n° 457. A meet zijn land op, komt bij de sloot niet tot de kadastrale grootte en eischt van B als grens de kadastrale grens, zijnde een lijn die 40 m Zuidelijker loopt. B weigert, omdat hij zich weinig om de kadastrale grootte bekommerd heeft en het land heeft gekocht zooals het daar lag en hem is aangewezen vóór de veiling. Een proces volgt. De advocaat van A vraagt kadastrale grens- uitzetting aan, welke door mij wordt verricht. Als eenig gegeven Kad zz? '/SÓ Kad asy sroof. Kcrve Kauef 30 111

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 111