11 Verder bracht hij ter kennis van de Union de op 29 Juni 1926 te Brussel genomen besluiten van den Conseil de Recherches „1. L'Assemblée générale, sur la proposition de la Grande-Bretagne, de la Suède et des Pays-Bas, invite l'Allemagne, l'Autriche, la Hongrie et la Bulgarie a adhérer au Conseil international de Recherches et aux diverses Unions qui y sont rattachées en indiquant l'institution destinée a devenir l'organisme adhérant. „2. Vu la demande formulée par le Bureau de l'Union Géodésique et Géophysique, a l'effet d'adopter désormais une unilé monetaire stable pour le calcul des cotisations a payer par les Etats associés. Considérant etc., „Le Conseil, Voulant éviter de trop brusques changements dans les demandes de fonds adressées dans ce but par les Comités nationaux aux organismes financiers qualifiés des divers pays, „Décide pour ce qui le regarde, que la „part unitaire" fixée a 250 frs. par Particle 19 des Statuts, sera désormais réduite a un chiffre compris entre un tiers et un cinquième du chiffre primitif, mais qu'elle sera payable en francs-or." Het vijfde punt der agenda betrof het van Amerikaansche zijde gedane voorstel om te geraken tot eene nadere regeling van tijd en plaats voor de vergaderingen van twee der Unions, die voor Geodesie en Geophysica en die voor Astronomie. Na de slechte ondervinding in 1922 te Rome opgedaan, om deze beide Unions gelijktijdig en op dezelfde plaats bijeen te roepen, vergaderen zij niet in hetzelfde jaar, maar aldus zijn voor vele heeren uit veraf gelegen landen, die uit den aard hunner positie zoowel in de eene, als in de andere vergadering aanwezig dienen te zijn, ernstige bezwaren ontstaan. Het voorstel beoogt te geraken tot eene regeling, waarbij de twee Unions zullen vergaderen met enkele weken tijdsverschil op twee plaatsen, welke niet te ver van elkander verwijderd liggen. Besloten wordt, dat het Bureau der Union G. et G. zich in verbinding zal stellen met dat der Union Astronomique om zoo mogelijk tot eene oplossing in den gewenschten zin te geraken. Daarbij zal gerekend moeten worden op vergaderingen in 1930, wegens de herziening der statuten, welke in 1931 zal moeten ingaan. Het zesde punt der agenda had betrekking op de reeds in 1924 te Madrid besproken moeilijkheid, welke zich voordoet, wanneer een afge vaardigde wenscht deel te nemen aan de werkzaamheden van meer dan één der zeven secties van de Union. Op voorstel van den heer Bowie werden Voorzitter en Secretaris der Union uitgenoodigd om zoo mogelijk aan deze klacht tegemoet te komen door het instellen van kleine commissies, welke speciale

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 11