121 missie echter niet tot een definitieve oplossing gekomen, al meende zij, dat b.v. de grijsdrukken van de topografische kaart vermoedelijk als grondslag kunnen dienen, zoodat de vervaardiging van een boschkaart niet tot hooge kosten zal leiden. Zij meent echter, dat het gewenscht en noodig is, dat ten deze enkele proeven genomen worden, in dien zin, dat van één of enkele kadastrale districten een boschkaart zal worden vervaardigd, alvorens wordt overgegaan tot de samenstelling van zulk een kaart voor het geheele land. Daarbij zal dan tevens beslist moeten worden, welke gegevens over boschgesteldheid en eigendomstoestand op de kaart zullen worden aangegeven. Behalve de bosschen zullen ook de woeste gronden op de kaart moeten worden gebracht. De Commissie nam kennis van enkele buitenlandsche boschkaarten (Baden, Saksen) en zag daaruit, dat zeer verschillende opvattingen mo gelijk zijn. Aangezien thans geen beslissing terzake genomen kan worden, meent onze Commissie Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw in overweging te mogen geven haar permanent te verklaren, tot ook over deze aangelegenheid zal zijn beslist. XIV. EEN VASTE COMMISSIE VOOR DE BOSCHSTATISTIEK. Zooals uit het vorenstaande reeds blijkt, is onze Commissie van meening, dat een boschstatistiek voor ons land op eenvoudige wijze zal moeten worden opgezet en dat zij gaandeweg, al naar de ervaring leert en voort bouwende op hetgeen is verkregen, kan worden uitgebreid. Ook is dit het geval met de samenstelling van een kaart, die de ligging en zoo mo gelijk ook den eigendom, den bedrijfsvorm en de boomsoorten, waaruit de bosschen bestaan, behoort aan te geven, doch waaromtrent, zooals reeds is gezegd, voor een klein gedeelte van ons land eerst een proef dient te worden genomen. Een en ander kan volgens onze meening slechts tot zijn recht komen door het in het leven roepen van een vaste Commissie, die studie maakt van alles, wat betrekking heeft op het samenstellen en publiceeren van een statistiek van onze bosschen en woeste gronden en die den Minister desgevraagd of uit eigen initiatief daaromtrent van advies dient. Deze Commissie zal den Minister de noodige voorstellen hebben te doen omtrent de inrichting der statistiek, opdat deze zooveel mogelijk zal voldoen aan de eischen, die uit praktische en wetenschappelijke over wegingen aan haar gesteld mogen worden. Zij zal bij voortduring moeten overwegen, welke wijzigingen gewenscht, welke aanvullingen noodig en welke vereenvoudigingen mogelijk zijn.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 121