I 2 onderwerpen zullen behandelen op tijden buiten de sectie-vergaderingen. De tweede algemeene vergadering der Union werd gehouden op Zaterdag io September namiddag. Daarin werd in de eerste plaats op voorstel der Commissie van onder zoek de door den secretaris ingediende rekening en verantwoording goedgekeurd. Vervolgens werd het door de daarvoor ingestelde commissie ingediende voorstel tot verdeeling der geldmiddelen over de secties in de volgende driejarige periode goedgekeurd. Met eene raming der inkomsten van fr. 270 000 (papier) per jaar werden de jaarlijksche uitgaven vastgesteld op fr. 269580, waarvan fr. 102000 aan de sectie voor geodesie en fr. 27 480 aan die voor meteorologie, terwijl een eventueel hooger bedrag der inkomsten telkenjare over de secties verdeeld zal worden naar evenredigheid der thans vastgestelde bedragen. Daarna werden namens ieder der secties mededeelingen gedaan, meer bijzonder over de wenschen, welke zij door de Union te bevoegder plaatse overgebracht wenschen te zien. De woordvoerder voor de Sectie voor Geodesie klaagde (terechtdat deze sectie met hard werken toch te weinig tijd beschikbaar had voor de bespreking van verschillende onderwerpen, waaraan zij gaarne aandacht zou hebben geschonken. In den boezem der sectie werden eenige wenschen uitgesproken, meer bijzonder, dat de Union bij de zeevarende landen zal aandringen op het zoo spoedig mogelijk uitvoeren van zwaartekrachts bepalingen op zee volgens het door den Nederlandschen ingenieur Vening Mei nes z gegeven voorbeeld. Besloten werd, dat de Union aan dezen wensch gevolg zal geven. Na het uitbrengen der verslagen van de Secties voor Geodesie, voor Meteorologie, voor Seismologie, voor Aardmagnetisme, voor Oceanographie, voor Hydrologie en voor Vulcanologie werd gesproken over plaats en tijd voor de eerstvolgende vergadering. Namens de Portugeesche Regeering werd de Union uitgenoodigd die vergadering te Lissabon te houden, namens de Zweedsche Regeering werd Stokholm als plaats voor die vergadering voorgesteld. De Voorzitter betuigde de erkentelijkheid der Union voor deze uit- noodiging, maar merkte op, dat in verband met het overleg, dat nog met de Union Astronomique moet plaats hebben, thans geen beslissing daarop mogelijk kon zijn. Besloten werd de regeling dezer aangelegenheid aan het Bureau der Union over te laten. Alsnu kwam de op 3 September uitgestelde presidentsverkiezing aan de orde. De heer I urner deelde mede, dat in een vertrouwelijke bijeenkomst

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 12