INTERNATIONALE LANDMETERSFEDERATIE. VOORBEREIDING CONGRES 1930. De Zwitsersche Landmetersvereeniging heeft eenigen tijd geleden reeds voorbereidingen getroffen voor het Internationale Land meterscongres, dat in 1930 in Zwitserland zal worden gehouden. Een voorloopig programma werd bij het bestuur der Intern. Federatie ingediend, hetwelk in hoofdtrekken neerkomt op het volgende: Het congres zal worden gehouden van 11 tot 16 September 1930 te Zürich en te Bern. In Zürich vindt het werk-congres plaats, in den vorm van algemeene- en commissie-vergaderingen en een internationale tentoonstelling van kaartwerken en geodetische instrumenten. Op een algemeene vergadering zullen voordrachten worden ge houden, door den Inspecteur van het Zwitschersche Kadaster, den heer Baltensperger, over de opmetingen voor het grond boek in Zwitserland, en door Prof. Baeschlin over de nieuwe Zwitsersche geodetische instrumenten. Die vergaderingen zullen worden afgewisseld door een toer door de stad, door een vanwege het Kanton en de Stad Zürich aangeboden noenmaal en door een vaart op het meer. Nadat aldus het wetenschappelijk deel van het congres in Zürich tot zijn recht is gekomen, zal naar Bern worden gereisd, alwaar het officieele banket zal plaats hebben, en van welke stad uit dan nog uitstapjes onder leiding kunnen worden ondernomen. Het eerevoorzitterschap van het congres is aangeboden aan den «Vorsteher des Schw. Justiz- und Polizeidepartements». Ook zijn de voorzitters reeds aangewezen voor de verschillende comité's, welke zullen worden gevormd voor wetenschappelijke aangelegenheden, voor de tentoonstelling, voor reizen en hotels, voor de feestelijkheden, voor de pers, etc. Op 27 Juli 1929 zal het Permanent Comité der Internationale Landmetersfederatie te Zürich bijeenkomen ter bespreking van een agenda, waarvan de organisatie van het aanstaande congres een der belangrijkste punten vormt. H. 132

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 132