JAARVERSLAG. 135 algemeen bestuur, dadelijk bij het in werking treden dezer wet uit te vaardigen," vervangen door: „algemeenen maatregel van bestuur". Aan het slot van het eerste lid van artikel 12 wordt toegevoegd: „Kennis der beginselen van andere belastingen, dan in de wetten op het zegel-, registratie- en successieregt vervat, kan worden vereischt. Die belastingen worden door Ons bij algemeenen maatregel van bestuur aangeduid." In het tweede lid van artikel 14 vervalt het woord „inwendig". Lasten en bevelen, dat deze in het Staatsblad zal worden geplaatst, en dat alle Ministerieele Departementen, Autoriteiten, Colleges en Ambte naren, wie zulks aangaat, aan de nauwkeurige uitvoering de hand zullen houden. Gegeven te Crans bij Montana, den i8den Mei 1929. WiLHELMINA. De Minister van Justitie, J. Donner. Uitgegeven den vijfden Juni 1929. De Minister van Justitie, J. Donner. Verslag van den toestand der Vereeniging en van hetgeen door de vereeniging, in verband met artikel ia der Statuten, is verricht sinds de Algemeene Vergadering van September 1928. (art ióa Huishoudelijk Reglement). Het aantal gewone leden der vereeniging bedraagt op 1 Juli 1929, 167, het aantal buitengewone leden 49 en het aantal abonnementen op het tijdschrift bij het bestuur 24. De financieele toestand is vooruitgaande, wat blijkt uit de reke ning en verantwoording van den penningmeester, waarvoor naar het Huishoudelijk Orgaan wordt verwezen. Ingevolge het besluit van de laatste algemeene vergadering zijn de heeren Bakker, Tienstra en Harkink verzocht eene commissie te vormen voor het samenstellen van een rapport be treffende samenwerking tusschen het Kadaster, gemeentebesturen en andere groote lichamen. Deze heeren hebben zich voor deze werkzaamheden bereid verklaard en op lofwaardige wijze van

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 135