136 hunne taak gekweten. Met belangstelling heeft het bestuur met hun rapport kennis gemaakt; de inhoud is in dit tijdschrift in zijn geheel weergegeven. Eene belangrijke gebeurtenis voor het Kadaster is de beslissing omtrent de hermeting van de gemeente Amsterdam, welke her meting zal geschieden door eene nauwe samenwerking tusschen het Kadaster en deze gemeente. Hoewel het toe te juichen is, dat aldaar eene verbetering van het Kadaster zal plaats hebben, toch heeft de manier waarop dit zal geschieden geene algeheele instemming gevonden. De proef gedurende eenige jaren te Almelo genomen om ver schillende functies in één persoon te vereenigen is in het afgeloopen jaar geëindigd, zonder dat van de resultaten en van de bevin dingen met deze proef opgedaan iets naders van officieele zijde is vernomen. Daar thans weer tot den ouden toestand is over gegaan zou de gevolgtrekking gemaakt kunnen worden, dat het niet in 't belang van de betrokken takken van dienst wordt ge acht, de proef voort te zetten of er uitbreiding aan te geven. Door zijne benoeming tot notaris is onze bekwame en ge schikte voorzitter ons ontvallen; aan de prettige samenwerking met hem zullen de overige bestuursleden eene aangename her innering behouden. Het zal moeilijk vallen een goed opvolger voor hem te vinden, gezien de pogingen die daarvoor reeds door een ijverig afdeelingsbestuur zijn aangewend. De overige bestuurs leden hebben gemeend, dat het niet noodzakelijk was deze vaca ture bij referendum te vervullen, maar dat de a.s. algemeene vergadering daarvoor het geschikte oogenblik is. De Secretaris 's-Gravenhage, Juli 1929 H. J. PIETERS.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 136