J. Beetsma, B. de Boer, H. A. Brouwer, G. J. Do eters van Leeuwen, IJ. Feenstra, F. van den Hoonaard, K. B. Huizinga, J. G. Huijther, D. J. Luiten, H. van der Molen, K. E. Renkema, P. J. Schoemaker, G. Smit, B. Wanrooij, J. Wolthuis, R. Iwema, A. Scheffer, W. J. Hemmes en N. Boomstoppel. Gedetacheerd bij den velddienst van i Augustus^September de candidaat Indische landmeters: J. W. Anthonijsz, C. A. Berg, C. J. W. de Jong, W. Muller, J. Polman, W. A. van Rhee, A. Spoelstra, Chr. van der Wel, J. Bos, A. H. O. Bos, F. K. W. van Catten- burch, H. Th. de Goeij, P. K. Knoetsen en A. J. Wisse. Van 15 Juli15 Aug. en van 15 Aug.1 September resp. bij de kadastrale en de hypothecaire boekhouding de candidaat Ind. landmeter: H. A. Steijn Parvé. Ruilverkaveling. Excursie. Onder leiding van Prof. Dieperink en Lector van Riel brachten een 16-tal studenten van den Landmeterscursus der Landbouwhoogeschool op 7 Juni 1.1. een bezoek aan het blok de Wanroysche Peel, waarop momenteel ruilverkaveling wordt toegepast. De excursie had ten doel het bijbrengen van een inzicht in de werkwijze, welke in de praktijk wordt gevolgd voor de indeeling der gronden in klassen en het in kaart brengen der schattings- grenzen. Circa 10 uur arriveerde het gezelschap te Wanroy per extra A.T.O.-bus van het station Boxmeer. Na een wandeling van ongeveer een half uur bereikte men het ruilverkavelingsblok, waar de landmeters van het Kadaster Gorter en Ilsen met de plaatselijke commissie en de schatters ter begroeting aanwezig waren. Geruimen tijd werden de werkzaamheden gevolgd, waarbij de deskundigen de noodige voorlichting verstrektendaarna werd op een der mooiste punten van het terrein gepicnict. Van deze gelegenheid maakte Lector van Riel gebruik om eenige groepjes onder de lens te nemen. 138

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 138