Van de volgende afdeelingen zijn jaarverslagen ontvangen, waaraan het onderstaande is ontleend: Afd. Groningen-Drenthe. In het afgeloopen jaar werd één vergadering gehouden, waarin o.a. werd besproken de kwestie, of het noodig kan zijn, dat weer meer aandacht wordt gewijd aan het verkrijgen van een wettelijken grondslag voor de her metingen. Herinnerd wordt aan de buitengewoon geslaagde ontvangst van de alg. vergadering in het afgeloopen jaar, aan de totstandkoming van de salarisherziening en het verliezen van onzen Voorzitter. Afd. Arnhem. Het aantal leden bedroeg in 1928 dertien. Driemaal werd vergaderd waarbij in hoofdzaak werden behandeld: a. de landmetersopleiding naar aanleiding van de door de Afdeeling ingezette actie, welke intusschen door het Bestuur van K. en L. is overgenomen. b. de vraag in hoeverre op het Rijk de plicht rust te zorgen voor juiste kadastrale grootten. c. het proces-verbaal van grensregeling. In plaats van den heer Klompe, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer J. H. Pieters als voorzitter gekozen. Afd. s-GravenhageOp 12 Maart 1928 werd op initiatief van enkele leden van K. en L. eene vergadering gehouden met het doel om weer nieuw leven te blazen in de sinds geruimen tijd sluimerende afdeeling. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren H. J. Pieters (voorzitter) F. Harkink (Secretaris) en Mr. J. Best (penningmeester). Het nog bestaande Huish. Reglement werd herzien. Verder werd nog eene vergadering gehouden op 26 Juni en 29 Aug. 1928. Afd. Breda. De afdeeling vergaderde op 1 Sept. 1928 ter bespreking der agenda van de alg. vergadering en op 15 Juni ten einde candidaten te stellen voor het bestuur van K. en L. Afd. Friesland. In het afgeloopen jaar werd door de afdeeling drie maal vergaderd. In de eerste vergadering werd behandeld de agenda voor de jaarvergadering 1928. In de tweede werd i4i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 141