In het afgeloopen jaar is wel een der belangrijkste gebeurte nissen de nieuwe salarisregeling, waarmede wij over 't algemeen tevreden mogen zijn, gezien het betrekkelijk kleine bedrag dat de Regeering voor deze technische herziening wilde beschikbaar stellen. Dit resultaat is bereikt door de deugdelijke argumenten, die we voor deze verbetering hebben kunnen aanvoeren, maar tevens door den steun dien we hebben ondervonden in het be hartigen van onze belangen bij het hoofd van de Afd. Kadaster aan het Departement, en aan het verdedigen*van onze argumenten door onzen vertegenwoordiger in' de Centrale Comm. van G. O. Een woord van dank breng ik dezen heeren voor het be hartigen van onze belangen. Nu onze financieele positie is verbeterd hopen we dat thans ook onze ambtelijke positie vooruit moge gaan. We spreken den wensch uit, dat de besluiten van deze vergadering er toe mogen mede werken om dit doel te bereiken. Een kort woord nog over het verplaatsen van deze vergadering naar hier. Een maand geleden hadden we nog niet kunnen denken, dat we hier in Arnhem zouden samenkomen. Op de vergadering van verleden jaar was besloten, dat we deze alg. verg. in Rotter dam zouden houden, maar de heerschende ziekte aldaar heeft het Bestuur genoodzaakt de bijeenkomst ergens anders uit te schrijven. Van zóó'n groot aantal leden ontving het Bestuur een verzoek de vergadering te verplaatsen, dat de kans zeer groot was, dat de opkomst in Rotterdam zeer gering zou zijn, zoo gering, dat van eene algemeene vergadering niet gesproken zou kunnen worden. Wel waren reeds vele voorbereidende maatregelen in R. ge troffen en had de aldaar gevormde commissie van ontvangst zich vele moeite gegeven om het den leden aldaar zoo aangenaam mogelijk te maken, maar in verband met de vele belangrijke punten die op de agenda voorkomen had het Bestuur gaarne een goed bezette vergadering om de opinie van zooveel mogelijk leden gewaar te worden. Voor de commissie van ontvangst speet het ons ten zeerste, dat deze maatregel genomen moest worden. Wij stellen zeer op prijs hunne goede bedoeling om het den leden zoo aantrekkelijk mogelijk te maken en een woord van dank komt hun hiervoor toe, maar aan hun wensch de ver- 146

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 146