gadering toch in R. te houden kon in 't belang van de Vereeni- ging niet worden voldaan. D. en H„ het doet me genoegen zoovele leden hier aanwezig te zien. Ik heet u allen welkom! en open hiermede deze ver gadering. (Applaus). De punten b en c der agenda hebben geen bespreking ten gevolge en de notulen der vorige vergadering en het verslag ingevolge art. 16a H.R. worden onveranderd goedgekeurd. Bij punt d stelt de heer Fortuin voor om de benoemingen om principieele redenen naar het einde der agenda te verschuiven. De Voorzitter meent om algemeene redenen dit punt hier te moeten handhaven. De heer Horstman verklaart dat de afd. Breda de candidatuur Heines ondersteunt. Gedurende de stemming over Voorzitter wordt punt behandeld. Als plaatsen om te vergaderen worden genoemd Rotterdam, den Haag en Amsterdam. De heer Smit vraagt of Rotterdam ont vangen wil en zegt dat dan de leden een moreelen plicht hebben om er heen te gaan. De Voorzitter verklaart dat in dat geval de afd. den Haag voor de ontvangst zou zorgen. Bij de stemming blijkt Amsterdam te worden verkozen met 52 stemmen tegen den Haag 32; Rotterdam 2 en 2 blanco. Hierna volgt de uitslag van de stemming over een Voorzitter; de heer Heines wordt gekozen met 48 stemmen tegen 35 op den heer Tienstra en 6 blanco. De heer Heines verklaart de benoeming aan te nemen, waarna de Voorzitter nog woorden van dank en waardeering spreekt tot den afgetreden voorzitter, den heer Vriend, en tevens tot de afd. Groningen-Drenthe voor de genomen moeite voor de voor bereiding van deze verkiezing. e. De heer H. J. Pieters wordt bij enkele candidaatstelling als bestuurslid herkozen, welke benoeming wordt aangenomen. Bij punt f wijst de heer J. H. Pieters namens de afd. Arn hem op art. 38 H.R. en stelt als candidaat voor 2den redacteur de heer Kluvers. De heer Smit zou de candidatuur Heines willen handhaven. 147

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 147