Verder bepleit hij innige samenwerking tusschèn Redactie en Bestuur. Hij zou gaarne zien dat de redacteur lid van het be stuur was. Bij zitten en opstaan verklaart de vergadering zich voor een éénhoofdige redactie; de heer Heines verklaart beide functies tegelijk niet te kunnen aanvaarden, waarna de heer Tienstra bij enkele candidaatstelling wordt verkozen. Hij verklaart de benoeming aan te nemen. De Voorzitter spreekt nu woorden van dank tot den aftredenden redacteur voor wat hij voor de Vereeniging en het Tijdschrift heeft gedaan. g. Bij de bespreking van het rapport Bakker - Tienstra- Harkink (zie Tijdschr. 1929, afl. 4), verzoekt de Voorzitter na eenige inleidende woorden om een nadere definitie van «veld- assistent». De heer de Korver heeft vreemd opgekeken van die «veld assistenten». Dat gaat buiten de opdracht. Hij stelt voor daar omtrent geen beslissing te nemen en liever dat punt te elimineeren. De heer J. H. Pieters zegt dat de afd. Arnhem veel goeds in het rapport gelezen heeft, vraagt echter opheldering omtrent de «veldassistenten», vooral of dat een «arbeiders- of heeren baantje» is. Hij zou de gemeentebesturen in de kosten eener hermeting willen laten bijdragen. De afd. Arnhem dient de volgende motie in: «De vergadering gehoord de bespreking over samenwerking tusschen Staat en gemeenten bij kadastrale hermetingen acht het billijk, dat in dat geval V3 deel van de onkosten door de ge meenten wordt gerestitueerd aan den Staat». De heer Tienstra wil geen uitspraak forceeren. Eerst de zaak op een huishoudelijke vergadering bespreken om later te beslissen; hij licht nader toe dat, waar het resultaat van het onderzoek der commissie negatief was, de commissie toch iets positiefs wilde brengen, vandaar de «veldassistenten». Daarna beslist de vergadering dat de kwestie der veldassistenten in het 2de gedeelte behandeld zal worden. Het verdere rapport wordt nu behandeld. De heer J. H. Jonas geeft een rectificatie omtrent de instru menten bij de gemeente Groningen. Hij heeft in het rapport 148

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 148