gemist hoe de regelingen tusschen de gemeenten en het Kadaster zijn bij het particulier werk. De heer Bakker zegt dat de gemeenten precies als andere particulieren behandeld moeten worden. De heer Smit vindt in het rapport alleen de meening van kadastermenschen, het inzicht van gemeenteambtenaren komt niet tot uiting. De heer Riet se ma zag gaarne meer samenwerking met gemeentebesturen, waarbij hij gevallen uit de praktijk als voor beelden noemt. De heer J. J. Gorter meent dat opdracht en conclusie van het rapport elkaar kruisen. Het rapport stelt te leur door het negatieve antwoord op mogelijke samenwerking, zonder dat dit wordt gemotiveerd. De Voorzitter antwoord den heer Smit dat volgens vroegere beslissing de Commissie zoo noodig later met gemeenteambtenaren zou worden uitgebreid. De heer Bakker licht toe, dat uit de ingekomen brieven op de enquête duidelijk bleek, dat het Kadaster voor zich zelf moet zorgen. Hoewel Amsterdam en Haarlem gunstig bij de andere gemeenten afstaken, waren zij toch niet als voorbeeld te stellen. De heer Smit voelt toch teleurstelling erover dat de Commissie haar oordeel niet verrijkt heeft door de meening van gemeente ambtenaren in te winnen. De heer van Riessen mist berichten omtrent Utrecht, waar wel samenwerking is, die voor het Kadaster van waarde is. Het blijkt dat uit Utrecht geen antwoord op de bekende vragen ontvangen is, terwijl in Rotterdam wel inlichtingen aan het Gemeentebestuur gevraagd zijn. De heer Tienstra verklaart nog dat in Amsterdam geen be langrijke dingen aan gemeentepersoneel worden overgelaten. De heer Bakker meent, dat het feit dat verschillende gemeente besturen ertoe over gaan om zelf metingen te doen, alleen te wijten is aan personeelsgebrek bij het Kadaster, wat te verhelpen is door het aanstellen van jonge landmeters. Hij vraagt te dezer zake een kernachtige uitspraak. (Applaus). De heer Rietsema zou nog gaarne het oordeel hooren van een overeenkomstige vereeniging van buitenstaanders. Hierna wordt het rapport met vrijwel algemeene stemmen voor 149

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 149