14 reserve, belegd in 200 obligaties Credit national 1924, ter gezamenlijke waarde van 96000 francs volgens den koers van 18 Augustus 1927. Van de voor de Sectie gecalligrafeerde Tables a 8 décimales des valeurs naturelles des sinus, cosinus et tangentes dans le système decimal, de centigrade en centigrade de o a 100 grades werden langs fotografischen weg cliché's gemaakt voor het drukken van 1000 exemplaren, welke met toelichtenden tekst en in linnen stempelband in boekvorm werden gebracht. Hiervan werden 790 exemplaren bij inschrijving verkocht (28 in Nederland en Ned.-Indië). Gedeeltelijk ten gevolge van langdurige ziekte van den secretaris ver schenen de afleveringen van het Bulletin géodésique (in 8°) niet op regel matige tijden; het verschijnen van de deelen 2 en volgende vanTravaux de la Section de Geodesie (in 40) werd door verschillende oorzaken, o.a. gebrek aan beschikbare gelden vertraagd. Het rekenwerk voor tabellen met de logarithmen der hoofdkromtestralen en andere getallen van minuut tot minuut op de internationale ellipsoïde, zoowel voor centesimale als voor sexagesimale verdeeling is gereed en afdrukken der tabellen zullen weldra verspreid kunnen worden. In verband met deze mededeeling werd later in de vergadering de wenschelijkheid betoogd van het geven van overeenkomstige tabellen met de natuurlijke waarden der getallen ten behoeve van het rekenen met machines. De secretaris gaf een overzicht van den stand van zaken bij eenige driehoeksmetingen, welke door internationale samenwerking voltooid dienen te worden. Hij deelde mede, dat hij werkzaam is voor de herziening van de lijst voor distributie van de publicaties der Sectie. De rekening en verantwoording werd in handen gesteld eener commissie, op wier voorstel deze later door de Sectie werden goedgekeurd; het ver dere verslag werd door de vergadering met dank aan den secretaris aan genomen. De voorzitter deelde mede, dat het vraagstuk der contributie-betaling in gouden francs door het Comité-exécutif nauwgezet was besproken en dat de Sectie bij den tegenwoordigen stand van zaken gedupeerd zou worden, wanneer zij over minder inkomsten zou kunnen beschikken. Op zijn voorstel besloot de Sectie, dat zij bij de Union zou aandringen op vaststellen der eenheid van contributie (aan de Union) op 1/3 van 2600 gouden francs, en zoo noodig op eene regeling, waarbij de werke lijke inkomsten der Sectie niet verminderd zouden worden. De Sectie verklaarde geen bezwaar te hebben tegen eene regeling volgens welke de Union Astronomique en de Union Géodésique et Géophysique in hetzelfde jaar met een klein tijdsverschil en in niet ver van elkander verwijderde steden zouden vergaderen. Van Engelsche zijde was een voorstel ingediend tot regeling van het

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 14