'5° kennisgeving aangenomen en de commissie met dankzegging voor de bewezen diensten ontbonden. De motie Arnhem wordt door het Bestuur geamendeerd: Voor 1/3 deel» wordt gelezen «een gedeelte der onkosten». De ge amendeerde motie wordt met op 2 na algemeene stemmen aan genomen. Hierna wordt gepauzeerd. h. Na de onderbreking krijgt de heer Heines het woord voor zijn voordracht met lichtbeelden over: «De toepassing der voerstraal-methode met optische afstandsmeting bij het Kadaster in Zwitserland.» Deze interessante voordracht werd met groote aandacht ge volgd en het dankwoord van den Voorzitter voor deze leerzame rede werd door de vergadering door een hartelijk applaus onder streept. i. Hierna volgen de voorstellen der afdeeling Arnhem. De heer Smits licht de iste motie toe, n.l. om in 't vervolg elke nieuwe eigendomsgrens op te meten, 't Voorstel Zutphen gaat in dezelfde richting en 't zou een stap in de goede richting zijn. 't Eenige beletsel zou kunnen zijn het meerdere meetwerk. Den Voorzitter lijkt het niet gewenscht om daar nu voor te ijveren, 't geeft te groote uitbreiding van werkzaamheden. Allen zullen overtuigd zijn van de wenschelijkheid, maar hij ziet geen practisch resultaat. De motie zou aangevuld moeten worden met «zoodra de personeelsquestie het toelaat». De heer Tienstra vindt het voorstel onvruchtbaar. Eventueel zou een commissie het kunnen onderzoeken. De heer Greve verzoekt om punt h der agenda (motie Zutphen) hierbij te behandelen, daar die in dezelfde richting gaat en deze practisch uitvoerbaar is. De heer de Korver meent dat om den patiënt (het Kadaster) wat heel veel dokters staan tegenwoordig. Maar de voornaamste kwaal is: nijpend gebrek aan personeel. Wanneer dat personeel er is, dan staan er nog wel andere dingen op ons programma! Daarom geen motie aannemen. De heer Smits vraagt nog naar die andere belangrijke zaken en handhaaft de motie, welke in stemming gebracht met 57—25 stemmen en 4 blanco verworpen wordt.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 150