'5' De heer Greve licht toe dat het voorstel Zutphen (punt k gedaan is, daar er binnenkort een nieuwe I. K. zou komen. De heer Smits wijst op de verschillende opvattingen in de divisies ten opzichte der nummering; hij zou in plaats van ge bruik van streeplijnen willen bijpijlen en acht een «grootte» in het perceel op het plan ongewenscht. De heer Greve zegt dat de «streeplijnen» die zijn, welke we nu reeds hebben bij de ontginningsperceelen. De heer de Korver heeft dezelfde bezwaren als tegen de motie Arnhem en acht de redactie heelemaal uit den booze. Al zit er iets goeds in 't voorstel, er kunnen omstandigheden zijn die doorvoering onmogelijk maken. Het voorstel Zutphen wordt met groote meerderheid verworpen. De 2de motie Arnhem komt dan in behandeling. De Voorzitter zegt dat bij de op komst zijnde vernieuwing der hypothecaire inschrijvingen het door Arnhem gevraagde (het daaraan dienstbaar maken van den St. 75) zal worden voor geschreven. De heer de Korver had liever de motie niet op de agenda gezien, want er is geen andere methode. De heer Houben betwijfelt of er geen andere weg mogelijk zou zijn; men zou den ouden toestand kunnen handhaven. Deze motie wordt met algemeene stemmen aangenomen. De 3de motie Arnhem omtrent vernieuwing H.T.W. wordt toegelicht door den heer Bakker. De H.T.W. is verouderd. Enkele wijzingen zijn reeds aangebracht. Hij had liever geen voorschriften maar een handleiding, met uitgewerkte voorbeelden, ook voor gebruik van rekenmachines. De motie wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Govers bespreekt daarna de actie voor de wet op de grensregeling. Nu salarisactie van de baan is, is een actie daarvoor gewenscht, b.v. in de groote bladen. Hij wijst op de jongste brochure Boer en op de brochure der afd. Arnhem en dient een motie in: «De vergadering spreekt zich uit voor de wenschelijkheid van een actie om te komen tot een spoedige invoering van de wet op de grensregeling». De heer J. H. Jonas wijst op de goede resultaten met de wet bij de hermeting Dieren. Alvorens verdere actie te voeren zou hij een proef willen nemen in een groote stad.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 151