De Voorzitter acht alle moeilijkheden, ook in Amsterdam, op te lossen. De heer de Korver vraagt of K. en L. wel logisch is. Een paar jaar geleden was men nog niet tot klaarheid gekomen omtrent het proces-verbaal bij den bijhoudingsdienst. Er zouden proeven worden genomen en dan zou kunnen blijken, evenals bij de schattingen, dat men er wel weer af wilde. Beter nu proeven nemen dan verhoogde actie. De Voorzitter wijst er op dat alleen propaganda gevraagd wordt voor een wet op de grensregeling met proces-verbalen in hermeten gemeenten. Dit zal het Bestuur ten allen tijde doen; een verhoogde actie moet echter aan 't oordeel van het Bestuur worden overgelaten. De heeren Tienstra, Hartman, Smit en Rietsema verklaren zich tegen elke actie. Het voorstel Arnhem wordt daarna met vrijwel algemeene stemmen aangenomen. Bij punt i sub 5 verzoekt de Voorzitter aan vertegenwoordigers der afd. Amsterdam mededeeling hoe aldaar de hermeting zal worden uitgevoerd. De heer Tienstra zegt dat daaromtrent nog niets bekend is. De Voorzitter kan met de eerste 3 punten van het 5e voorstel der afd. Arnhem, (ie volledige delimitatie, 2e invoering van het eigendomsperceel, 3e zuivering van foutieve tenaamstelling) accoord gaan, maar punt 4, de zuivering der erfdienstbaarheden, lijkt hem zeer moeilijk uit te voeren. De heer Hoving vraagt of het de bedoeling is om bij de eigendomsperceelen ook letterperceelen voor de grondbelasting in te voeren. De heer Smit was al bang dat Amsterdam onder curateele van Arnhem zou komen. Hij acht het 4de punt moeilijk uit te voeren, want waar kan men de oude erfdienstbaarheden vinden? De heer Tienstra wijst op een onjuiste voorstelling van zaken in het artikel van den heer Boer «Grensregelaar of Grensrechter». In Diemen is, waar noodig, ook gedelimiteerd, met opmaking van eene onderhandsche acte van grensregeling. De heer Houben heeft niets gehoord over technische eischen. Hij raadt aan het voorstel in te trekken. De afd. Arnhem wil het punt handhaven. 152

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 152