6 den wensch uit, dat het gegeven voorbeeld weldra door andere landen gevolgd zal worden. Het slingertoestel was in een nevenlokaal opgesteld en werd daar na afloop der vergadering door Vening Meinesz aan een groot aantal be langstellenden getoond en toegelicht. Zoowel Somigliana als Brillouin gaven overzichten van door hen gepubliceerde verhandelingen van theoretischen aard; door Robino werden mededeelingen gedaan over geodesische metingen van zeer ouden datum in de Ukraine; Wade gaf een overzicht van een nieuwen vorm van zeni- taalinstrumenten; Hinks besprak in het kort de door de Royal Society te Londen uitgegeven tafels met getallenwaarden voor de ellipsoïde van Clarke, 1880, en correctietermen om deze tafels ook voor andere ellipsoïdes te kunnen gebruiken, en deponeerde één exemplaar ervan bij het Bureau der Sectie. Bowie vestigde de aandacht op transportabele ijzeren signalen voor driehoeksmeting, welke in 1927 door de U.S. Coast and Geodetic Survey met succes in gebruik zijn gesteld. Zij worden in stukken vervoerd op last-auto's, en bij een hoogte van 25 m door drie man in 5 a 6 uur ge monteerd. Het gewicht van een signaal is ongeveer 2000 kg. Door de talrijke commissies voor bijzondere onderwerpen werden hunne rapporten bij de Sectie ingediend. Over sommige ervan werden discussies gevoerd, welke grootendeels de strekking hadden van een beroep op de Sectie door minderheden in de commissies. De rapporten waren, wegens tijdsgebrek, niet gereproduceerd om in de Sectie te worden rondgedeeld. Voor hun inhoud moge verwezen worden naar het spoedig te verwachten N°. 15 van het Bulletin Géodêsique. Bij de verkiezingen werd de aftredende vice-president der Sectie, Gautier, herkozen, evenzoo het aftredende lid van het Comité-exécutif, Seelig- mann. In plaats van Lenox Conyngham, die op zijn verzoek niet herkies baar was, werd als lid van genoemd Comité aangewezen Jack (Engeland). Op voorstel van de Engelsche delegatie werd besloten in het vervolg de Comptes Rendus van de vergaderingen der Sectie alleen in het Fransch te geven, en aldus belangrijke kosten te sparen. Met de gebruikelijke plichtplegingen werd de vergadering op 10 Sep tember voormiddag gesloten. Werkzaamheden der Commissie. De bemoeiingen der Commissie betroffen in 1927: de primaire driehoeksmeting; de secundaire driehoeksmeting; de waterpassing; de slingerwaarnemingen.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 16