174 WIJZIGING REGISTRATIEWET 1917. (Stbl. n°. 324.) WET van den 22ste" Juni 1929, tot wijziging van de Registratiewet 1917. Wij WILHELMINA, bij de gratie Gods, Koningin der Neder landen, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz. Alien, die deze zuilen zien of hooien lezen, salut! doen te weten: Alzoo Wij in overweging genomen hebben, dat het wenschelijk is eenige wijzigingen in de Registratiewet 1917 aan te brengen; Zoo is het, dat Wij, den Raad van State gehoord, en met gemeen overleg der Staten-Generaal, hebben goedgevonden en verstaan, gelijk Wij goedvinden en verstaan bij deze: Artikel 1. In de Registratiewet 1917, zooals die is gewijzigd laatstelijk bij de wet van 29 Juni 1925 Staatsblad no. 308), worden de volgende aanvullingen en veranderingen gebracht: 1. Na artikel 28 worden ingevoegd de volgende drie artikelen: Artikel 29. Indien eene akte, houdende overdracht onder bezwarenden titel van onrperende zaken, geregistreerd wordt binnen vijftien maanden na den dag, waarop eene akte, houdende overdracht van dezelfde zaken, is ge registreerd, op welke het recht van 2,5 ten honderd terecht is geheven of is verschuldigd geworden, wordt het recht verminderd tot vijftig cent van elke honderd gulden. Indien zoodanige akte geregistreerd wordt binnen drie maanden na den in het eerste lid bedoelden dag is recht van overdracht met verschuldigd. Is echter in de gevallen in het eerste en het tweede lid bedoeld bij vorige overdracht het recht van 2,5 ten honderd terecht geheven of ver schuldigd geworden over een lager bedrag dan de verkoopwaarde of den prijs en de lasten bij de nieuwe overdracht van dezelfde zaken, dan is over het verschil het recht van 2,5 ten honderd verschuldigd. Artikel 30. Ingeval van ruiling van onroerende zaken, binnen het Rijk gelegen of gevestigd, geldt, voor zoover de gelijkstaande waarde der loten betreft, de in artikel 29 bedoelde vermindering of vrijstelling slechts indien de overdracht van elk der loten in de termen daarvan valt. Indien in dit geval voor beide loten niet dezelfde vermindering of vrij stelling zou gelden, is de minst ver strekkende van toepassing.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 174