175 Artikel 31. Bij de registratie eener akte wordt de vermindering of vrijstelling op grond van eene voorafgaande heffing slechts toegepast, indien die vorige heffing in de akte, of op de bij artikel 64 aangewezen wijze aan den voet daarvan, door opgave van het bedrag van het recht en van het kantoor en de aagteekening der registratie is vermeld en, desgevorderd, door overlegging van stukken wordt aangetoond. Wordt na de registratie aangetoond, dat de vermindering of vrijstelling van toepassing is, dan wordt het teveel geheven recht teruggegeven. 2. Artikel 41 vervalt. 3. Artikel 66 wordt gelezen als volgt: Indien de verkoopwaarde van binnen het Rijk gelegen of gevestigde onroerende zaken of van zaken in artikel 50 onder bd, e en /genoemd hooger schijnt dan zij in de akte, opgave of verklaring is vermeld, dan het daarin vermelde bedrag van den prijs en de lasten, of dan de som of de waarde overeenkomstig het tweede lid van artikel 64 begroot, is 's Rijks ambtenaar bevoegd eene waardeering van die verkoopwaarde door deskundigen te vorderen. Dezelfde bevoegdheid bestaat in geval van ruiling, als de verkoop waarde lager schijnt dan die in de akte of opgave vermeld. Bij de bepaling van de verkoopwaarde komt in aanmerking de dag van opmaking van eene authentieke akte of de dag van registratie van eene onderhandsche akte, eene opgave of eene verklaring. 4. De aanhef van artikel 69 wordt gelezen: De artikelen 224, 228, 229, 230, tweede lid, 232 en 233 van het Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering. 5. Artikel 72 wordt gelezen als volgt: De ten tijde van de registratie eener akte of verklaring op de over gedragen onroerende zaken staande gebouwen, werken en beplantingen, de daartoe behoorende werktuigen en gereedschappen, en het veen, de tichelklei, terpaarde en dergelijke, welke daarin aanwezig zijn, worden, ter bepaling van de verkoopwaarde dier zaken, niettegenstaande strijdig beding, geacht in de overdracht te zijn begrepen, ten ware: wat de gebouwen, werken, beplantingen, werktuigen en gereedschappen betreft, deze binnen drie maanden na de registratie der akte of verklaring van de zaak zijn afgescheiden; of wel, wat betreft het veen, de tichelklei, terpaarde en dergelijke, wordt aannemelijk gemaakt, dat zij werkelijk niet onder de overdracht zijn begrepen. 6. Na artikel 72 wordt ingevoegd een nieuw artikel, luidende:

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 175