176 Artikel 72 a. Indien belanghebbenden, na het sluiten van eene overeenkomst tot overdracht van onroerende zaken, alvorens eene akte houdende overdracht op te maken, gebouwen, werken en beplantingen wenschen te stellen, zijn zij bevoegd, met inachtneming van door Onzen Minister van Finan ciën te geven regelen, eene verklaring in te leveren, aanwijzende den staat der onroerende zaken ten tijde van de inlevering en hare verkoop waarde op dat tijdstip. Indien de door genoemden Minister te geven regelen zijn in acht ge nomen, worden de na de inlevering van de verklaring gestelde gebouwen, werken en beplantingen, bij de bepaling van de verkoopwaarde der over gedragen zaken, buiten aanmerking gelaten. De ter beoordeeling van de juistheid der verklaring noodzakelijke kosten worden aan belanghebbenden in rekening gebracht. 7. Artikel 99 wordt gelezen als volgt: Wij behouden Ons voor, den Raad van State gehoord, in het algemeen belang vrijstelling van recht te verleenen voor bepaalde soorten van niet aan evenredig recht onderworpen akten. Onze Minister van Financiën is bevoegd kwijtschelding, vermindering of teruggave van recht te verleenen in de gevallen, waarin hij, die een onroerend goed onder bezwarenden titel heeft verkregen, de daarop zich bevindende gebouwen, werken en beplantingen tevoren voor eigen rekening heeft gesticht. Onze Minister van Financiën is voorts bevoegd in bijzondere gevallen kwijtschelding, vermindering of teruggave van recht en boete te verleenen. 8. Artikel 106 vervalt. Artikel II. Bij het in werking treden van deze wet is artikel 104 der Registratie- wet 1917 van toepassing. Lasten en bevelen, dat deze in het Staatsblad zal worden geplaatst, en dat alle Ministerieele Departementen, Autoriteiten, Colleges en Ambte naren, wien zulks aangaat, aan de nauwkeurige uitvoering de hand zullen houden. Gegeven ten Paleize het Loo, den 22sten Juni 1929. W1LHELMINA. De Minister van Financiën, De Geer. Uitgegeven den twaalfden Juli 1929. De Minister van Justitie, J. Donner.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 176