i78 Ook de Rechtbank te Amsterdam besliste bij vonnis van 27 Jnni 1929 dat overdracht van de actie tot levering wel geeft een vordering, een titel, tot levering, maar niet een titel van eigendomsoverdracht en dat die akte den eigendom van het goed (na de overschrijving) niet onmidde- lijk verstrekt. Om bovenstaande redenen behoort van akten als hiervoor bedoeld de overschrijving te worden geweigerd. Volledigheidshalve wordt opgemerkt dat ten aanzien van de z.g. actes de command, welke tegelijk met de oorspronkelijke koopakte ter over schrijving worden aangeboden, op grond van het geijkt gebruik te dezer zake, tegen overschrijving geen bezwaar bestaat. Ik verzoek U het vorenstaande ter kennis te brengen van de amb tenaren in Uwe directie, waartoe een voldoend aantal afdrukken dezer ter uitreiking hierbij gaat. De Minister van Financiën, Voor den Minister, De Secretaris- Generaal, De Vries. Aan Heeren Directeurs der registratie en domeinen. UIT DE RIJKSBEGROOTING voor het DIENSTJAAR 1930. VIIR Hoofdstuk B. In den uitgewerkten en toelichtenden staat behoorende bij de raming van uitgaven voor het Departement van Financiën komt bij Afd. I tot uiting een reorganisatie van den dienst aan het Departement: de Administratie der Belastingen, aan wier hoofd de Directeur-Generaal der Belastingen staat, is onderverdeeld in 7 Afdeelingen, t.w. 1. Centrale Directie, 2. Directe Belastingen, 3. Indirecte Belastingen, 4. Invoerrechten, 5. Accijnsen, 6. Hypotheken en Kadaster, 7. Verificatie en Materieel; aan het hoofd van de Afdeelingen 1, 2, 4, 5 en 6 staat een administrateur, van Afdeeling 3 een hoofdinspecteur der registratie en domeinen, van Afdeeling 7 een referendaris

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 178