179 als personeel van de 6e Af deeling, Hypotheken en Kadaster, wordt vermeld één administrateur en één hoofdcommies, terwijl de functie van ingenieur-verificateur, voor 1929 in den staat aan gegeven, vervalt. Vervolgens blijkt uit den uitgewerkten en toelichtenden staat dat bij Afd. VII, Dienst van het Kadaster, voor 1930 ƒ200945. meer is geraamd dan voor 1929 is toegestaan. Als aantal landmeters van het Kadaster is genoemd 181 (tegen 175 in 1929), als aantal teekenaars van het Kadaster 147 (tegen 137 in 1929). Het voornemen bestaat het aantal meetarbeiders in vasten dienst van 7 op 13 te brengen. Onder deze Afd. VII zijn thans ook gebracht de wedden van 1 ingenieur bij de Rijksdriehoeksmeting, 3 landmeters en 1 rekenaar, in vorige jaren betaald uit het (thans als memorie-post op de begrooting voorkomend) subsidie aan de Rijkscommissie voor Graadmeting en Waterpassing. De Rijksdriehoeksmeting, ressorteerende onder voornoemde Commissie, zal bij het Kadaster worden ingedeeld; de ambtenaren erbij werkzaam zullen ambts halve worden verplaatst naar Amsterdam. De post bureelkosten is hooger geraamd omdat moet worden gerekend op een hoogere uitgaaf wegens aanmaak van kadastrale registers en het aanschaffen van meer instrumenten in verband met hermetingen; zoo is voor schrijf-, tel- en andere machines uitgetrokken f 3500.voor instrumenten, werktuigen, «Kad»- steenen, verzekeringsmateriaal, benoodigdheden voor het Famulus- toestel, inrichting van stations voor de Rijksdriehoeksmeting f 14500.terwijl de reiskosten 15000.— hooger zijn geraamd wegens het toenemen van de werkzaamheden te velde.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 179