188 zou dan alleen steekproeven willen laten bestaan. De heer O. J. Jonas ziet in wezen geen veran'dering en zou willen trachten de veranderingen te bereiken in samenwerking met de I. V.'s. Art. Q9 wordt daarna aangenomen met 32 stemmen vóór, 15 tegen en 10 in blanco. Bij de verdere algemeene beschouwingen wijst de heer Roelofs op de misleiding gelegen in den titel «Ingenieur-Verificateur». Hij verzoekt het Bestuur te ijveren voor den titel «Directeur». De Voorzitter acht het niet op den weg der Vereeniging liggen daarvoor te ijveren maar zegt toe te gelegener tijd het eens ter sprake te zullen brengen. De heer J. H. Jonas wil in art. 163 «een landmeter» vervangen door «districtslandmeter». De Voorzitter deelt mede, dat de strekking is, dat de landmeter leider is en niet de I. V. De redactie wordt nader veranderd in «districtslandmeter of land meter». Aangenomen. De heer Dik wijst er op dat de 4de alinea van art. 171 kan vervallen. De vergadering gaat hiermee accoord. De heer Har kink stelt een andere redactie van art. 2 voor, eigendomsgrenzen te vervangen door zakelijke rechtsgrenzen. Verder aan art. 10 toe te voegen adj.-commiezen en uit art. 17 den eisch van de geneeskundige verklaring te laten vervallen en ten slotte het formulier van art. 216 aan te vullen met een kwitantie voor storting. De Voorzitter wil de geneeskundige verklaring handhaven om de invoering van een controleerend geneesheer te voorkomen. De heer Meindersma zou het reg. 14 van art. 216 per district willen aanhouden. De Voorzitter acht één register per kantoor beter. Bij art. 17 maakt de heer Ploegsma de opmerking om den termijn van 3 dagen te vervangen door 5. De Voorzitter meent dat dit een algemeene regel is ter voorkoming van misbruik. De heer E. Prinsen vraagt bij art. 167 wie bewaarder van het archief is. De heer Tienstra wenscht splitsing daarvan per district. De heer Heines meent dat men zeer voorzichtig moet zijn met een splitsing tusschen technisch en administratief archief. De heer Smit wijst er op dat men geen verkeerde ideeën in de hand moet werken en de heer Steenbergen wijst op brandgevaar, dan moet er één baas zijn, terwijl de heer J. H. Pieters alles wat kan leiden tot verbrokkeling wil weren.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 188