i8 verbouwing of andere bekend geworden oorzaak. Verder werden metingen verricht ter verbinding aan de eerder uitgevoerde metingen van een aantal punten, gelegen op in de laatste jaren verrezen gebouwen. Deze metingen werden beperkt tot zoodanige als zonder omvangrijke voorbereiding en constructie van opstellingen voor den theodoliet tot stand konden komenzij leveren dus geen volledige herziening der driehoeks meting in de door de waarnemers bezochte gebieden. Op het terrein waren twee ploegen werkzaamde eene, met den ingenieur de Hulster als chef en den landmeter Hartman van 2 Mei tot 23 Juli; de andere met den landmeter Heezemans als chef enden landmeter Meertens van 2 Mei tot 5 Augustus. Centreerings-metingen werden verricht in de hoekpunten: Alkmaar I, Bath, Burgwerd, Duiven, Edam I, Eemnes-Binnen, Enkhuizen II, Etten (N,-Br.) I, Garderen, Goes IV, Gramsbergen I, Hattem (Gld.), Hazers- woude I, Heeswijk, Hengelo (Gld.) I, Hoogmade II, Kockengen I, Konings bosch I, Kwadendamme, Lutterade I, Mariëndaal, Medemblik I, Neede I, Noordwijk I, Noordwijk II, St. Oedenrode I, Oirschot, Oudenhoorn, Overloon, Ridderkerk, Roermond I, Slenaken, Spekholzerheide, Stavenisse, Stramproy, Valkenswaard, Venray, Vollenhove, Weert I, Willemsdorp, Wolfaartsdijk, IJsselmonde I, Zuidwolde (Dr.) en in de hieronder genoemde nieuwe punten met uitzondering van Swartbroek. Richtingsmetingen werden verricht ter bepaling van de nieuwe punten Barendrecht III, Beek (Lbg.) II, Bilthoven, Blaricum III, Boekei II, Brederode IV, Doetinchem I, EU II, 's-Gravendeel II, Hillegom III, Huizen II, Koningsbosch II, Laren (N.-H.) II, N. en Z. Limbricht III, Maarheeze II, O. en W., Mariapolder II, Moordrecht II, Munstergeleen II, Ouderkerk a/d IJssel II, Reek II, Sassenheim III, Schimmert II, Sterksel, Strijen II, Swartbroek, Tungelroy, Wanroy, Wylre II en Zeilberg. Bij herstelling van den kerktoren waren alle merkteekens ter aanduiding van het driehoekspunt Doetinchem I, 1900, verloren gegaan, zoodat dit punt opnieuw door richtingsmetingen in het driehoeksnet moest worden opgenomen. Bij Barrier en Postelsche Heide bleken de granieten zuilen ter aan duiding dier punten verdwenen te zijn; deze werden vervangen door zuilen van gewapend beton, welke gesteld konden worden boven de nog aan wezige ondergrondsche merkteekens. De zuil ter aanduiding van het punt Looserheide was door ophooging van het terrein onder den grond geraakt; zij werd hooger gesteld, terwijl het ondergrondsche merkteeken onaangeroerd bleef. Het punt Molenberg is geheel verloren gegaan door het verwijderen der vastleggingssteenen, welke niet werden terug gevonden. Bij de thans uitgevoerde aanvullings-metingen is gebleken, dat de volgens

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 18