De Voorzitter spreekt een woord van dank tot den heer Tienstra voor diens inleiding- en aan het adres van den heerdeVroome voor diens bemoeienissen met de commissie Jansma. Hij zou uit de vergadering nog wel eens stemmen willen hooren omtrent de positie van den assistent; moet dat zijn een geroutineerd meetarbeider of moet zijn opleiding een breederen grondslag hebben? De Heer Klompe acht de voordeelen van het voorstel de Vroome gering en meent dat er te veel naar het eigen district gezien is. Hij zou willen onderzoeken of die nieuwe ambtenaren noodig zijn. De heer Bakker gaat accoord met het iste gedeelte van de motie en wijst daarbij op de prachtige uitkomsten met tachymetrie in de omgeving van Wageningen. Hierbij is wel minder ontwik keld personeel te werk te stellen. Hij zou een proef willen nemen. De heer Hoving acht veldassistenten gewenscht. Ze zullen er zeer zeker komen. Hij heeft ervaring van samenwerking met waterstaatspersoneel. De veldassistenten moeten niet hooger komen dan de teekenaars. De heer J. H. Jonas is met de afd. Groningen in principe tegen invoering lager personeel. Invoering kan tot gevaarlijke consequenties leiden. Hij geeft in overweging om daar waar daaraan dringende behoefte bestaat, tijdelijk personeel aan te stellen. De heer Steenbergen vraagt wat er voor den landmeter te velde te doen blijft. Hij dringt aan op meer teekenaars-assistentie en hij acht de veldassistenten een gevaar, ook voor de opleiding in Wageningen. De heer Rietsema hoort veel verschil van meening en daar men niet in eikaars district kan zien, moet een commissie dit vraagstuk bezien. De heer Steenbergen heeft nog het bezwaar dat het werk niet aangenamer zal worden. De landmeters zullen uit den aard van hun werk buiten moeten meten. De heer Stoorvogel deelt mede dat de hermeting Eindhoven te langzaam gaat. De gemeente vroeg uitbreiding met 20 land meters. Hieruit blijkt het belang voor de gemeente. Met ge bruik van hulpkrachten ware een snellere oplossing te vinden. De gemeente bereikte met eenvoudige krachten goede resultaten. De heer J. H. Pieters is wel voor prima meetarbeiders maar IQO

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 190