eind-examen eischen. Door omstandigheden buiten hun schuld heeft het bestuur van den Landmeterscursus de zaak tijdelijk weer moeten laten rusten, maar er zal nu spoedig werk van worden gemaakt. De punten hi en k hebben geen bespreking tengevolge. De benoemingen worden aan het Bestuur overgelaten. Bij de rondvraag vraagt de heer Fortuin aan het Bestuur te bevoegder plaatse aan te dringen op aanschaffing van stapel- doozen voor het opbergen van veldwerk. De heer J. H. Pi eters wijst op het besluit betreffende dê verplaatsingskosten en zou willen bepaald zien, dat een 5-jarig verblijf op een standplaats daar recht op gaf. Hij zou verder overleg willen plegen met de Notarieele Ver- eeniging en de Broederschap van candidaat-notarissen om betere aanduiding van perceelsgedeelten in de akten te verkrijgen. De heer Wolters wil de vergadering nog eens laten uitspreken dat uitbreiding van het aantal teekenaars urgent is. De heer Go vers acht het oncollegiaal dat men uit Amsterdam niets wil mededeelen omtrent de hermeting. De Voorzitter beantwoordt de sprekers Hij raadt aan om tegen de gladheid van het veldwerkpapier de kopie te maken op oud- Hollandsch papier. De kwestie verplaatsingskosten is reeds aan hangig bij de Centrale. Op het aanstellen van meer teekenaars is reeds dikwijls aangedrongen. Over Amsterdam is reeds veel gesproken, maar officieel is niets bekend. De heer Govers trekt daarna gaarne het woord incollegiaal in. De heer Jongedijk vraagt nog inlichtingen over de bevoegd heid om terreinen te betreden bij opdrachten P. W. De Voorzitter stemt toe dat dit punt wettelijk onvoldoende is geregeld en sluit daarna met dankzegging voor de groote op komst deze belangrijke vergadering. Leeuwarden, Sept. ig2g. De fg. Secretaris, O. J. Jonas. ig2

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 192