blijven? Is in vele gevallen een jaarlijksch bezoek aan iedere gemeente niet economischer? Naar ik meen heeft de dienst der grondbelasting geen belang bij den datum 15 Augustus. Art. 50. Het voorschrift, dat eerst na afloop van de i« rondreis een bezoek aan het gemeentebestuur gebracht moet worden, is niet practisch in gemeenten met groote oppervlakte. Art. S3- Dit artikel dient te vervallen. Het is gewenscht, dat voor den gewonen dienst geen op meting van perceelgrenzen plaats vindt, voordat de definitieve terreinsafscheiding aanwezig is. Palen worden gewoonlijk later door een andere afscheiding vervangen, opmeting daarvan moet dus beperkt blijven tot de uitzonderingsgevallendat afscheiding op andere wijze niet ge schieden kan of dat het stevig geplaatste beton- of steenen palen zijn. Ondanks het feit, dat iedereen overtuigd is van de nadeelen, die aan een te vroege opmeting verbonden zijn, worden dikwijls palen opgemeten, omdat: ie. alle partijen aanwezig zijn en men er tegen op ziet ze onverrichter zake naar huis te laten gaan om ze later weer op te roepen, 2e. het gewenscht is voor de regeling van de grondbelasting, 3e. omdat men partijen behulp zaam is bij de afpaling. Het eerste geval komt niet voor, indien men in terreinen, waar verscheidene metingen te verrichten zijn, eerst eens kijkt of een definitieve afscheiding aanwezig is, voor dat men partijen schrijft; betreft het geïsoleerd liggende posten, dan kan (op de briefkaart bedoeld in art. 52) aan partijen gevraagd worden te berichten, welke afscheiding aanwezig is. (Naar mijn onder vinding voldoen partijen als regel aan dit verzoek; het woord belasting moet echter niet op de briefkaart (art. 52) voorkomen). De tweede reden vervalt door de hierna voorgestelde wijzi ging van att. 144 I. K.; de derde door het verdwijnen van art. 53 I. K. i) De laatste zin van art. 53 heeft behalve de bovengenoemde ook nog andere nadeelige gevolgen: ie. de hulp komt dikwijls neer op een grensuitzetting a 1 improviste, die niet altijd met de vereischte nauwkeurigheid geschiedt, omdat niet al het veld- 2 I

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 21