la propriété foncière, rurale ou urbaine, de procéder aux expertises dans tous les litiges fonciers, d'exécuter tous les travaux topogra- phiques et de nivellement servant a l'étude des travaux publics et opérations cadastrales». Om het diploma van «Géomètre-Expert diplome par le Gouver nement» (D. P. L. G.) te kunnen verwerven moet de candidaat: i°. van Fransche nationaliteit zijn; 2°. den leeftijd van 25 jaar hebben voleind; 30. het certificaat van geschiktheid voor het vak hebben verkregen; 4°. 5 jaren praktisch in het vak zijn werkzaam geweest; 50. zijn geslaagd bij het na deze vijfjarige werkzaamheid af te leggen examen. Bij het onderzoek voor het geschiktheidscertificaat moeten de candidaten minstens 19 jaar oud zijn. Het praktisch werkzaam zijn bestaat in het uitvoeren van land meetkundig werk bij één of meer door den staat erkende land meters; gedurende een overgangstijd van 5 jaar kan deze stage ook bij een niet gediplomeerd landmeter worden vervuld. Gedurende een tijd van 5 jaar na de dateering van het decreet kan bij wijze van overgangsmaatregel het landmetersdiploma worden toegekend zonder examan, b.v. aan landmeters van minstens 30-jarigen leeftijd die meer dan 5 jaar een te hunnen name staand particulier bureau leiden, en ook de bij het Kadaster werkzaam zijnde landmeters kunnen zonder nader examen het diploma van géomètre-expert verkrijgen, indien zij 30 jaar oud en 10 jaren in dienst zijn. De uitoefening van het landmetersberoep in Elzas-Lotharingen valt niet onder dit decreet maar blijft geregeld volgens de van kracht zijnde wettelijke bepalingen. De uitvoeringsmaatregelen welke het decreet noodig maakte zijn vastgesteld bij besluit van den Onder Staatssecretaris van het Technisch Onderwijs en Schoone Kunsten dd° 29 Juni 1929. Het examen voor het geschiktheidscertificaat 1 van dit besluit) wordt telken jare op verschillende plaatsen in het land tegelijk gehouden. In de Commissie hebben zitting een vertegenwoordiger van het Technisch Onderwijs, een ingenieur van de Ponts et 223 Journal Officiel van I Juli 1929. Journal d. G. et E. fr. n°. 104.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 223