Chaussées, een ingenieur van de Génie Rural, een inspecteur verificateur van het Kadaster, een hoogleeraar of leeraar in de wiskunde, een hoogleeraar in het burgerlijk recht, twee landmeters en een afgevaardigde van den President van het economisch district waar het examen plaats heeft. Voor dit examen wordt vereischt kennis van: aplanimetrie, stereometrie, algebra, trigonometrie, beschrijvende meetkunde, scheeve projectie, beginselen der analytische meetkunde en der mechanica; blandmeten en waterpassen, elementaire kennis der methoden en instrumenten; c) toegepaste hulpwetenschappen-r- optiek, geologie en natuur kundige aardrijkskunde d) landhuishoudkunde; cultuurtechniek; kadaster; e) burgerlijk-, agrarisch- en boschrecht, grensregeling, optreden als deskundige; f) wetten en voorschriften over het bouwen, den wegenaanleg en de wateren; verkavelingen. Het wordt schriftelijk en mondeling afgenomen. Het schriftelijk gedeelte bestaat uit een opstel over een landmeetkundig onder werp, uit een landmeetkundige berekening, uit een rapport en uit kaartteekenen. De bij het in i bedoelde examen geslaagden worden op hun verzoek als «stagiaire» ingeschreven in een register. Paragraaf 2 van het besluit gaat over den oefentijd van 5 jaar. Er worden raden van toezicht en discipline ingesteld, waarin naast den President van het economisch district of diens plaatsvervanger zitting hebben de Inspecteur van het Technisch Onderwijs en een landmeter, deze laatste bij voorkeur gekozen uit een aan beveling van drie, door de Landmetersvereeniging ingediend. In 3 wordt het landmetersexamen geregeld. Dit wordt af genomen te Parijs door een commissie van elf leden. Deze is samengesteld als volgt: een professor van het Conservatoire des Arts et Métiers, voorzitter, een hoofdinspecteur van het Technisch Onderwijs, een hoofdofficier-geodeet van den Service Géographique van het leger of van den Service Hydrographique van de marine, een ingenieur van de Ponts et Chaussées, een ingenieur van de Génie Rural, een inspecteur verificateur van het Kadaster, een hoogleeraar van de rechtskundige faculteit en 4 landmeters- 224

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 224