BERICHTEN. Departement van Financiën. Met ingang van i Jan. 1930 wordt de afdeeling Kadaster aan het departement van Financiën opgeheven; ingesteld wordt een afdeeling Hypotheken en Kadaster, welke deel zal uit maken van de administratie der Belastingen. Aan de afdeeling Hypotheken en Kadaster wordt opge dragen de behandeling van zaken betreffende de navolgende onderwerpen uitvoering van de wetten en besluiten betreffende de hypotheken en het kadaster; ruilverkaveling; bijhouding van de Rijksdriehoeks meting; een en ander voor zoover het geen zaten van trrganisa- torischen aard betreft, van welke de behandeling wordt opgedragen aan de afdeeling Centrale Directie v. h. dep. v. Financiën, terwijl eveneens de behandeling van zaken betreffende het technisch personeel van het kadaster en de aanschaffing, het onderhoud enz. van het meubilair van de bureaux van dat personeel overgaat van de afdeeling Kadaster naar de afdeeling Centrale Directie voornoemd. De ingenieur-verificateur van het Kadaster bij het departement van Financiën J. Zijlstra J.Tzn. is met ingang van 1 Jan. 1930 eervol ontheven van zijn tegenwoordige functie en als ingenieur verificateur van het Kadaster werkzaam gesteld te Utrecht. De bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheeps- bewijzen Mr. H. Iwema te Leeuwarden is met ingang van 1 Jan. 1930 verplaatst naar 's-Gravenhage en tijdelijk werkzaam gesteld aan het departement van Financiën, alwaar hij wordt belast met de leiding van de afdeeling Hypotheken en Kadaster, onder toezicht van den Directeur-Generaal der Belastingen. Verplaatsing Landmeters van het Kadaster. Met ingang van 1 Jan. 1930 zijn verplaatst de landmeters van het Kadaster: H. J. van Groningen van Zutphen naar Eindhoven, B. A. van den Bosch van Eindhoven naar Amsterdam, L. Korver van 's Hertogenbosch naar Eindhoven (hermeting), A. Daanje van Arnhem tijdelijk naar Nijmegen, H. van Leusen van Am sterdam naar Eindhoven (hermeting). 228

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 228