werk medegenomen of voldoende bestudeerd is. Wordt op de bestaande afscheidingen vertrouwd, dan kan later blijken, dat deze niet overeenstemmen met de kadastrale grenzen, 2e. het is niet billijk, dat voor den één gratis werkzaamheden verricht worden, terwijl een ander betalen moet. i') Art. 54. Aansluitende aan het hiervoor opgemerkte, zou dit artikel moeten luiden Zoolang de definitieve terreinsafscheiding Hl) niet aanwezig is of geen behoorlijke aanwijzing van de nieuwe of gewijzigde grenzen in art. 52 bedoeld heeft plaats gehad, of als den land meter gebleken is, dat er tusschen de belanghebbenden verschil bestaat ten opzichte van de ligging daarvan, wordt de opneming uitgesteld. Is de opmeting door particulieren gevraagd, dan kan met een afpaling genoegen worden genomen, mits de palen aan de navolgende eischen voldoen(Invulling hiervan laat ik gaarne aan de collega's over, die meer dan ik P. W. metingen verrichten). Art. jj. Nu met 1 Januari 1929 de kadastrale legger, officieel een hulpmiddel is geworden voor de raadpleging van de hypo thecaire registers, is dit een reden te meer om te streven naar een volledige overeenstemming tusschen de overgeschreven akte en den kadastralen legger. Voor de andere redenen kan ik verwijzen naar het artikel: «Verkeerde omschrijvingen in de akte> door Theil. Tijdschrift K. en L. 1916 blz. 176. Het streven moet dus zijn de onjuiste akten verbeterd te krijgen. Dit zal beter gelukken, indien de opmeting achter wege blijft dan wanneer opmeting en boeking op consorten of bezitter plaats vindt. Deze boekingen geven bovendien aanleiding tot vergissingen en misverstand. Naar mijne meening moet het Kadaster zich aan de over geschreven akte houden. Is deze niet juist, dan moet deze verbeterd worden, terwijl de opmeting uitgesteld wordt.IV) Wenschen de belanghebbenden niet mee te werken, dan is het logisch, dat de overheid ook niet mee werkt om een juiste heffing V) van de grondbelasting te verkrijgen. (Of een reclame 22

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 22