35 dienst met ingang van i Dec. 1928 aan H. H. Kreeftenberg, bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheeps- bewijzen te Almelo; met ingang van 1 Jan. 1929 aan F. de Lange en aan W. van Heijningen Nanninga, bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen resp. te Breda en te Utrecht. Wijziging indeeling der kantoren. Met ingang van 1 Febr. 1929 wordt de bewaring Almelo in gedeeld bij de divisie Assen en wordt de bewaring Heerenveen, thans behoorende tot de divisie Assen, gevoegd bij de divisie Groningen. BLADVULLING. Uit de N Arnh. Crt. van 4 Mrt 1909. Een student aan de berg-academie, de adspirant-landmeter Georg Kipp, was in den vorigen zomer toegevoegd, voor prac- tische oefeningen, aan den landmeter Knobloch te Goslar. In diens dienst was hij belast met het opmeten van eenige mijn- gronden. Later bleek het, dat die opmetingen volkomen onjuist waren. Knobloch schreef aan Kipp, die inmiddels zijn acade mische studiën hervat had, hierover en verzocht hem, zich te verantwoorden. Geen antwoord. Knobloch zond hem brieven en telegrammen, berekeningen en opgave, en vroeg opheldering; maar kreeg steeds geen antwoord. Toen werd hij nijdig en schreef aan zijn vroegeren adsistent een brief, die niet malsch washij sprak daarin over geweten loos optreden, schending van vertrouwen, en onvoldoende kennis. Ook hierop kwam geen antwoord; maar wel kreeg Knob loch van zijn vroegeren adsistent een uitdaging voor een duel op de sabel, om de beleediging te wreken, die hij Kipp had aangedaan. De landmeter Knobloch was zoo verstandig zich niet te laten uitdagen. Hij antwoordde: dat hij met Kipp, die door den academischen senaat onder zijn gezag was geplaatst, slechts over dienstzaken had gecorrespondeerd, dat hij diens uitdaging «kin-

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 35