de internationale aardmeting, een eerezaak het beste te leveren, wat zij met hare middelen verkrijgen kan». Dit devies is steeds hoog gehouden! In haar Verslag over 1921, toen het tweede deel van «Triangulation du Royaume des Pays- Bas» gereed was, kon de Commissie op grond van het hierin gepubliceerde als hare meening neerschrijven: <dat wat den be reikten graad van nauwkeurigheid betreft, de Rijksdriehoeks meting niet onderdoet voor het beste, wat in dit opzicht elders is verkregen.» Ook bij de secundaire driehoeksmeting is er naar gestreefd om het beste te leveren wat mogelijk was. Al zijn alle middelbare fouten en de overblijvende verschillen tusschen gemeten en be rekende richtingen nog niet gepubliceerd, ieder die van hare coördinaten gebruik maakt staat toch telkens weer getroffen door den hoogen graad van nauwkeurigheid, die in 't algemeen daarin is bereikt. Haar 50-jarig bestaan heeft de Commissie herdacht op 20 Fe bruari j.l. door het houden eener receptie in het Gebouw van het Kon. Instituut van Ingenieurs te 's-Gravenhage. Deze was druk bezocht. Namens den Minister van Financiën werd blijk gegeven van belangstelling in het werk der Commissie door het Hoofd van de Afdeeling Kadaster aan het Departement, terwijl ook de Minister van Defensie een deputatie had afgevaardigd. Van de Vereeniging van Hoofdambtenaren van het Kadaster en van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde waren bestuursleden aanwezig. Van kadastrale zijde werden verder nog opgemerkt de Ingenieur-Verificateur te 's-Gravenhage, de oud- Ingenieur-Verificateur te Amsterdam en de oud-Chef van het Kadaster in Ned.-Indië. Voorts waren aanwezig de Voorzitter van de commissie van toezicht op de standaarden van den meter en het kilogram, bestuursleden van het Kon. Instituut van Inge nieurs en vertegenwoordigers van de Afdeeling Militaire Ver kenningen en van de Afdeeling Hydrografie. Ter receptie werd getoond het eerste exemplaar van de ge drukte uitkomsten van de volledige driehoeksmeting, dus van alle metingen in de jaren 1885 tot en met 1928 volbracht. Wat moet een terugblik op het werk den leden der Commissie vol- 4i

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 41