76 Ambtshalve leden: De Hoofdingenieur-Directeur van den Waterstaat, belast met den algemeenen dienst, Ir. W. F. Stoel; de Chef der af- deeling Hydrographie van het Departement van Defensie, de kapitein ter zee titulair J. L. H. Luymes; de Directeur der Militaire Verkenningen, de majoor van den Generalen Staf C. P. Brückel; de Ingenieur-Veri ficateur van het Kadaster te Amsterdam, Th. L. Kwisthout. Vergaderingen Ter bespreking van hare aangelegenheden vergaderde de Commissie eenmaal te 's-Gravenhage. Bibliotheek. De blijkens het jaarverslag over 1898 aan den Staat geschonken biblio theek onderging eenige uitbreiding op gelijke wijze als in vorige jaren. Betrekkingen met het buitenland. De Section de Geodesie de l'Union Géodésique et Géophysique Inter nationale hield in 1928 geen vergadering. Ter voldoening aan een verzoek van het Geophysical Laboratory van de Carnegie Institution stelde de Commissie haar slingertoestel beschikbaar voor onder leiding van het lid Vening Meinesz aan boord van een Amerikaansche onderzeeboot uit te voeren slingerwaarnemingen. Werkzaamheden der commissie. De bemoeiingen der Commissie betroffen in 1928: de secundaire driehoeksmeting; de waterpassing; de slingerwaarnemingen; Driehoeksmeting. Personeel. In 1928 bestond het personeel der driehoeksmeting uit: de ingenieurs: Ir. N. Wildeboer en Ir. J. B. de Hulster; de land meters: J. J. A. Heezemans, H. C. Hartman en A. J. H. Meertens en den rekenaar H. Vuurman. Secundaire driehoeksmeting. In afwijking van het voornemen om in 1928 geen terreinwerk ter hand te nemen, werden metingen uitgevoerd ter bepaling van de coördinaten van het punt Wieringerwaard II, gelegen op den te Wieringerwaard ge bouwden watertoren, en van belang voor de verbinding van de metingen ten behoeve van de Zuiderzeewerken aan de Rijksdriehoeksmeting. De metingen konden niet volgens de wijze van Snellius uitgevoerd worden en het was noodig hoekmetingen te verrichten in de hoekpunten: Schagen I, Petten I, Grootekeeten, Anna-Paulowna en Kclhorn.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 76