Vereeniging Geodesie*. Het Bestuur der Vereeniging «Geodesie» te Wageningen is thans samengesteld als volgt: H. Th. de Goey, voorzitter; P. A. Simon, vice-voorzitter; J. A. Meuter, ie secretaris; B. de Boer, 2e secretaris; G. Smit, penningmeester. Hermetmg van Amsterdam. Bij het opmaken van uitbreidings- en onteigeningsplannen wordt in den regel gebruik gemaakt van de bestaande kadastrale kaarten, welke, met uitzondering wellicht van enkele gedeelten, niet voldoen aan de eischen die daaraan voor genoemde doel einden moeten worden gesteld. Ook bij het ontwerpen van plannen voor bepaalde werken, zooals bruggen, sluizen, enz. wordt het gemis aan een betrouwbare kaart ernstig gevoeld, aangezien elk plan een bijzondere opmeting vereischt, waarmede dikwijls veel tijd gemoeid is. Ten einde in dezen toestand afdoende verbetering te brengen, is het wenschelijk, dat wordt overgegaan tot opmeting van de geheele stad, met de omgeving, voor zoover daarvoor in de naaste toekomst plannen zullen worden ontworpen. Intusschen is gebleken, dat ook bij het Rijkskadaster de wenschelijkheid gevoeld wordt, om verschillende gedeelten der Gemeente te hermeten. B. en W. hebben daarin aanleiding gevonden zich te wenden tot den minister van financiën. Volgens de door hen te dezer zake aan den genoemden minister voorgelegde regeling zou de hermeting in ongeveer twaalf jaren tot stand kunnen worden gebracht en zouden de kosten van het werk gelijkelijk tusschen Rijk en Gemeente worden verdeeld. De minister heeft het verzoek in beginsel ingewilligd en zich tevens met de bovenbedoelde regeling vereenigd. Naast het thans aanwezige landmeterspersoneel zullen door de gemeente een drietal landmeters met het noodige hulppersoneel moeten worden aangesteld. Kosten ongeveer f 25.000 per jaar. Voor 1929 zal f 15.000 noodig zijn. Aangeboden ter overname, voor den halven prijs, in zeer goeden staat: F. G. Gausz, Trig, und Polyg. Rechnungen in der Feldmesskunst, 3e Aufl. 1906. Jordan, Handbuch der Vermessungskunde, 1914. 2* en 3e deel. 92 (Uit het Gemeenteblad).

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1929 | | pagina 92