139 In dit verslag meenen we even te moeten memoreeren, dat met ingang van i Januari 1930 de Rijkscommissie voor Graad meting en Waterpassing is opgeheven en dat de tot nu toe onder hare leiding verrichte werkzaamheden thans worden voortgezet door den kadastralen dienst en wel door den Bijhoudingsdienst van de Rijksdriehoeksmeting. Na de veranderingen, die aan het Departement van Financiën op 1 Januari 1930 hebben plaats gehad, heeft het Bestuur zijne opwachting gemaakt bij den Minister van Financiën en den Secretaris-Generaal van diens Departement. Hierbij werd o.a. verzocht geene ingrijpende veranderingen bij het kadaster door te voeren naar aanleiding van het uitgebrachte rapport van de commissie «Jansma», voordat de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde gekend is geworden. Bij den Directeur-Generaal der Belastingen zijn o.a. ter sprake gebracht de eischen, die door het publiek aan den technischen dienst van het kadaster gesteld worden, terwijl bij het Hoofd van de afdeeling Hypotheken en Kadaster is aangedrongen op eene noodige vernieuwing van de Instructie-Kadaster en van de Handleiding Technische Werkzaamheden. De wensch op de alg. vergadering van 1929 geuit om vereen voudiging in de ambtelijke titulatuur te verkrijgen is aan het Bestuur van de C. H. R. A. overgebracht. Dg Secretaris^ 's Gravenhage, Juli 1930. H. J. PIETERS. BERICHTEN. Ben oem ing a dspiran t-lan dm eter. Met ingang van 16 Juni 1930 is benoemd tot adspirant-land- meter van het Kadaster te Roermond H. J Oosting te Nijeveen. Verplaatsing. De landmeter van het Kadaster H. F. K. Libois te Roermond is met ingang van 1 Juni 1930 verplaatst naar Maastricht. Teekenaars van het Kadaster. Eervol ontslagen de teekenaars van het Kadaster: E. Schrikkema te Tiel, met ingang van 15 Juni 1930; TV. Luynenburg te Eindhoven, met ingang van 16 Juni 1930; J. van den Berg te Amsterdam, met ingang van 1 Juli 1930.

Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde (KenL) | 1930 | | pagina 143